ERR Donetski oblastis: Ukrainas on üks põhiteemadest praegu mobilisatsioon | Välismaa

1706558296 2230758he2a3t24

Tere tulemast! Ukraina on hetkel keerulises olukorras ning üks peamisi teemasid on mobilisatsioon Donetski oblastis. ERR teatab, et pingeid tõstab ka Venemaa sõjaline kohalolek aladel, kus on viimase kahe nädala jooksul suurenenud konfliktid. See areng mõjutab mitte ainult Ukrainat, vaid ka kogu regiooni stabiilsust. Käesolev artikkel annab ülevaate olukorrast Ukrainas ja selle sügavamast mõjust rahvusvahelisele kogukonnale. Oleme tunnistajateks ajaloolistele sündmustele ning peame olema kursis nende arengutega, et mõista nende mõju meie enda ühiskondadele.

Ukraina üksused ootavad oma ridadesse uusi võitlejaid ning valitsus on välja töötamas uut mobilisatsiooniseadust.

Ukraina 93. brigaadi sõdurid meelitavad oma ridadesse uusi mehi reklaamvideoga.

“Iga toodetud video peab olema emotsionaalne. Formaat ja stiil peavad rõhutama võitlejate uhkust. Me näitame sõdurite päris elu, kuidas nad siin reaalselt toimetavad. Ma ise olen sõjaväelane ja olen uhke selle üle. Ja inimesed, kes seda vaatavad, peaks saama aru, kui suur au on olla koos nendega, kes kaitsevad oma riiki,” rääkis sõjaväelane “Heatahtlik”.

Ukraina armee vajab tehnikat, laskemoona ja inimesi. Rindejoonel on sõdurid ammu harjunud mõttega, et see sõda niipea ei lõpe.

Tanketõrjeüksuse ülem “Rebane” näeb aga oma silmadega, keda tema üksusesse praegu saadetakse.

“Tihti saadetakse meile inimesi, kes pole üldse füüsilises vormis. Vormi saavutamiseks ei piisa nädalast või kuust või paarist. Üksi tanketõrjerakett kaalub 34 kilogrammi. Sellele lisandub veel laskeseadeldis ja sõduri varustus. Selle kandmisega peab hakkama saama. Kui inimene füüsiliselt ei suuda seda kanda, siis ta lihtsalt ei jõua positsioonile,” tõdes ta.

Ukraina armeesse on eriti oodatud hingelt kasakad, kelle pats võib olla isegi pikem kui Astrid Kannelil.

“See on vana traditsioon. Juba viikingite ajast saadik kandsid tõelised sõdalased alati pikki juukseid. See pats ei sega, sellest pole tüli. Tänu sellele ei vaju kiiver silmile,” ütles sõjaväelane “Pesukaru”.

Loe rohkem:  Sõja 745. päev: Venemaa teatel korraldas Ukraina Venemaale droonirünnaku | Välismaa

Mida aga ütleksid vabatahtlikult sõjaväega liitunud inimesed neile, kes kardavad praegu mobilisatsiooni?

“Inimesed on juba harjunud sellega, et keegi sõdib nende eest, aga oma elu läheb rahulikult edasi. Ma ei tea, kuidas nende poole pöörduda. Me, sõdurid, räägime omakeskis sellest, et kui igast perest oleks vähemalt üks inimene rindel, oleksime me palju edukamad. Need, keda sõda pole puudutanud, elavad hoopis teistsugust elu,” rääkis sõjaväelane “Põrnikas”.

Insener Maksim elab Kiievis ja töötab koos sõpradega välja uut droonimudelit. Samal ajal ähvardab teda mobilisatsioon. Kus siis oleks temast rohkem kasu, kas rindejoonel või tagalas?

“Me tõstatame seda küsimust pidevalt. Me näitame kõigile, milline on meie võimekus. Andke meile ainult võimalus. Palkaksime kohe töölised. Andke ainult mingi garantii, et neid kohe ei mobiliseeritaks, et me saaksime tööd teha. Praegu võib vabalt siia sisse astuda ametnik sõjaväekomissariaadist, anda kõigile üle mobilisatsioonikutsed ja läheme siit kõik koos koondumispunkti. Sellel teemal on jagatud palju lubadusi, aga tegudeni pole jõutud,” rääkis Maksim.

Praegu töötab Ukraina valitsus välja uut mobilisatsiooniseadust.

“Mina pakuks välja lühiajalised lepingud, pool aastat või aasta, et inimene teaks, et teenib natuke ja siis saab koju tagasi. Mitte nii nagu praegu, et lähed sõtta võib-olla kümneks aastaks ja ei näe enam kunagi oma peret ja lapsi. See just hirmutabki inimesi,” sõnas sõjaväelane Bogdan.

Just mobilisatsioon ongi praegu Ukrainas kõige kuumem teema.

“Vene propaganda, mis on suunatud rindel sõdivatele ukrainlastele ja nende peredele, tahab juurutada nende peas mõtet, et te ei saa aru, mille eest te sõdite – te olete rindel, aga samal ajal inimesed Kiievis puhkavad ja lõbutsevad. Mille eest te peate siis surema?” kommenteeris strateegilise kommunikatsiooni ja infojulgeoleku keskuse direktor Igor Solovei.

Loe rohkem:  Meedia: Trumpi liitlased alustasid puhastust vabariiklaste rahvuskomitees | Välismaa

Ukrainal on olemas loomulikult oma vastupropaganda. Aga kui tõhus see on?

“Telekas räägitakse inimestele, kui palju me oleme hävitanud vaenlase elavjõudu ja soomustehnikat ning kui palju me oleme edenenud. Siis kõik tagalas arvavadki, et kõik on hästi, milleks mind seal üldse vaja, kui nad seal meid nii hästi kaitsevad. Saate aru? Teatud määral peab ka tõtt rääkima. Meil on ju samuti kaotused. Seda on ju näha meie linnade kalmistutel. Tõde vahel aitab, aga võib ka eemale tõugata. Samas tõde jääb tõeks. Teistmoodi pole võimalik,” ütles sõjaväelane Mõkola.

Kokkuvõttes on Ukraina mobilisatsioon praegu üks põhiteemasid Donetski oblastis ja see jätkub pingeliselt. ERR-i uudis annab ülevaate sellest, kuidas Ukraina valitsus on valmis mobiliseerima kodanikke konflikti tõttu Venemaaga. Samuti rõhutatakse uudises, kuidas rahvusvaheline kogukond ja Euroopa Liit jälgivad olukorda tähelepanelikult. See näitab, kui oluline on jälgida ja mõista Ukraina sündmusi ning nende mõju piirkonna stabiilsusele ja rahule.报道总结了乌克兰动员目前是顿涅茨克地区的主要话题之一,这一局面令人担忧。 ERR 消息概述了乌克兰政府准备动员公民参与与俄罗斯的冲突。 此外,消息还强调了国际社会和欧盟对局势的密切关注。 这表明密切关注并理解乌克兰事件及其对该地区稳定和和平的影响是多么重要。

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga