Epeevehklemise Eesti meistriks tuli Lehis, meestest võidutses Priinits | Vehklemine

1974488h485ct24

Tere tulemast Eesti vehklemismaailma, kus viimati krooniti epeevehklemise meistriks Irina Embrich. Sel aastal võttis tiitli endale aga tema noorem õde Julia Beljajeva, kes näitas oma ületamatut osavust ja vaprust finaalmatšis. Meeste seas tuli Eesti meistriks Sten Priinits, kes näitas muljetavaldavat tehnilist meisterlikkust ja vaimset tugevust. Vehklemine on siin alati olnud au sees ja meie võistlejad tõestavad jätkuvalt oma võimekust rahvusvahelises konkurentsis.

Sakus toimunud epeevehklemise Eesti meistrivõistlustel sai Katrina Lehis finaalis Erika Kirpust jagu. Meeste seas võitis Eesti meistritiitli Sten Priinits.

Lehis alistas enda avamatšis turniiriks Maria Kverfeldi 15:6 ning teenis järgmises matšis Kristina Kuuse vastu 12:9 võidu. Veerandfinaalis kohtus ta Veronika Zuikovaga ning teenis 9:8 võiduga koha poolfinaalis.

Madalaskoorilises poolfinaalis alistas kahekordne olümpiamedalist 7:4 Kristiin Nilisiki, teenides sellega koha finaalis, kus ootas Erika Kirpu, kes oli enne seda alistanud nii Nelli Differti kui Irina Embrichi. Lehis teenis aga finaalis kindla 15:8 võidu ning tuli sellega Eesti meistriks.

Meeste turniiril teenis esikoha Sten Priinits, kes alustas võistlust 15:7 võiduga Martin Kuzovkovi vastu. Seejärel alistas ta 15:11 Jevgeni Blinovi ning sai veerandfinaalis Nikita Kozlovi üle 15:8 võidu.

Poolfinaalis alistas Priinits Mathias Murumaa 15:13 ning kohtus finaalis Filipp Djatsukiga, kes oli enda poolfinaalis alistanud Erik Tobiase 15:14. Finaalis jäi Priinits aga peale 15:9 ning võitis Eesti meistritiitli.

Kokkuvõttes võib öelda, et epeevehklemise Eesti meistrivõistlustel näitasid sportlased suurepärast osavust ja mõõdukat spordimehelikkust. Eriti tunnustust väärib Katrina Lehis, kes krooniti naiste epeevehklemise meistriks ning Mihhail Priinits, kes võitis meeste konkurentsis. Nende saavutused peegeldavad Eesti vehklemise kõrget taset ja annavad lootust tulevastele võistlustele. Loodame, et vehklemine jätkab oma populaarsuse kasvu ning toob veelgi rohkem sportlikke saavutusi ja rahvusvahelist tunnustust meie Eesti sportlastele.

Loe rohkem:  Kirpu pidi veerandfinaalis vastase nappi paremust tunnistama | Vehklemine