Enamus sakslasi kardab sõja kandumist Ukrainast välja | Välismaa

2279355h4049t24

Enamus sakslasi on mures sõja võimaliku laienemise pärast Ukrainast väljapoole ning see hirm ulatub ka Eestisse. Kui konflikt peaks eskaleeruma, võivad selle tagajärjed ulatuda ka Eestisse, arvestades meie geograafilist lähedust Ukrainale. Sakslaste kartused peegeldavad üldisemat muret Euroopas ja kogu maailmas ning panevad meid kõiki mõtlema konflikti võimalikele tagajärgedele ja vajadusele diplomaatiliste lahenduste järele. Eesti ei jääks ükskõikseks kriisi laienemisele ning peaks ette valmistuma võimalikeks stsenaariumideks.

Saksamaal tõusis nende inimeste osakaal, kes kardavad, et Venemaa algatatud sõda Ukrainas võib levida ka NATO territooriumile, üle poole elanikkonnast.

Küsimusele, kas nad kardavad, et praegu Ukrainas käiv sõda võib levida ka NATO territooriumile, vastas jaatavalt 61 protsenti, eitavalt 31 protsenti ning kaheksal protsendil puudus seisukoht, vahendas Ukraina väljaanne Jevropeiskaja Pravda ajalehe Bild am Sonntag tellitud küsitluse tulemusi.  

Lääne-Saksamaal on sõjahirmu rohkem (64 protsenti) kui idas (51 protsenti), selgus samast uuringufirma INSA läbiviidud küsitlusest.

Võrreldes 2023. aasta suvel korraldatud INSA uuringuga on nüüd sõja levimise pärast mures olevate sakslaste osakaal kasvanud 14 protsendipunkti võrra.

Küsitlusest selgus ka, et enamik sakslasi – 56 protsenti vastanutest – usub, et Saksamaa peaks tegema rohkem, et Venemaa ja Ukraina vaheline sõda lõpetada läbirääkimiste teel, 29 protsenti seda ei toetanud, 15 protsenti ei vastanud küsimusele.

Selle küsitluse kohaselt on 49 protsenti vastanutest ei poolda Tauruse kaugmaarakettide andmist Ukrainale.

Samas on jaanuariga võrreldes kasvanud sakslaste hulk, kes usuvad, et Euroopa riigid peaksid suurendama relvade ja laskemoona tarnimist Ukrainale.

Kokkuvõttes näitab enamiku sakslaste hirm sõja laienemise vastu Ukrainast väljapoole muret ja ärevust piirkonnas valitseva ebakindluse ja pingete pärast. See võib kutsuda üles rahvusvahelist kogukonda tegutsema kiiresti ja tõhusalt, et tagada rahu ja stabiilsus Euroopas. On oluline, et riigid jätkaksid diplomaatilisi jõupingutusi konfliktide lahendamiseks rahumeelsel viisil ning toetaksid Ukraina iseseisvust ja territoriaalset terviklikkust. Ainult läbi koostöö saame tagada rahu ja parema tuleviku kogu piirkonnale.

Loe rohkem:  Hiina karmistab rahvakongressi ajal internetitsensuuri | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga