EM-i blogi | Kellest saab teine finalist? | Jalgpalli EM

2468215h1573t24

“As the Estonian national football team is set to take on the world’s best at the European Championship, the excitement is building in the small Baltic nation. But who will be the team’s second finalist? Will it be a surprise package, a dark horse or a seasoned pro? The EM-i blog is here to guide you through the highs and lows of Estonia’s campaign, from the thrill of qualification to the agony of defeat. Join us as we explore the journey of our beloved Blue and Whites and predict who will join them in the final.”

Jalgpalli Euroopa meistrivõistluste teises poolfinaalis kohtuvad Holland ja Inglismaa. ERR-i spordiportaal kajastab kogu jalgpallipäeva sündmusi otseblogis. ETV ja ERR-i spordiportaali otseülekanne algab kell 21.30. Kommenteerivad Kristjan Kalkun ja Marko Pärnpuu, stuudiot veab Tarmo Tiisler.

Hollandi koondis alustas turniiri kaotusseisust 2:1 võiduga Poola üle, viigistas seejärel sündmustevaeses kohtumises Prantsusmaaga ja sai lubada viimases voorus luksust kaotada Austriale 2:3.

Kaheksandikfinaalis läks hollandlaste jaoks pisut lihtsamaks, sest Rumeenia alistati 3:0, kuigi kolmest väravast kaks sündisid viimase kümne minuti jooksul. Veerandfinaalis jäädi Türgi vastu samuti taha, aga võideti 2:1.

Inglismaa koondis alustas turniiri C-alagrupis 1:0 võiduga Serbia üle ja teises voorus viigistati Taaniga 1:1. Viimases voorus piisas grupi võitmiseks 0:0 viigist Sloveeniaga.

Kaheksandikfinaalis oli meeskond väga lähedal väljalangemisele, aga Jude Bellinghami viienda üleminuti iluvärav päästis lisaaja ja lõpuks võideti Slovakkiat 2:1.

Veerandfinaalis jäi meeskond Šveitsi vastu samuti taha, aga nüüd viis mängu lisaajale Bukayo Saka. Lisaaeg väravaid ei toonud, kuid penaltiseeria võideti 5:3.

Seega ühendab mõlemat meeskonda, et turniiri jooksul on mitu korda kaotusseisust välja tuldud. Omavahel pole kohtutud viis aastat. Viimati 2019. aasta Rahvuste liiga poolfinaalis võitis Holland lisaaja järel 3:1.

Loe rohkem:  Gruusia läks juhtima, aga Hispaania näitas teisel poolajal võimu | Jalgpalli EM

Here’s a 50-100 words conclusion in Estonia:

Kuigi UEFA Euro 2024 jalgpalli võistlused on veel veel alguses, võib alustada ära tulevikutee pikkusteks meeste rahvuskoondiste maailmameistrites. Võistluslaenuga on meeskond tõusnud tänapäeva Euroopa meistriliiga finalistiks ja need mängud on juba äratanud rahulikku tunne. Üheks finalistiks sai Teine meeskond ja see on juba kindlaks teatud. Oodatakse järelejälgnevaid mänge!