EM-i blogi | Hispaania koondise peatreener: minul küll igav pole, kui Prantsusmaad vaatan | Jalgpalli EM

2467321hed83t24

“Get ready to lace up your boots and immerse yourselves in the excitement of the European Football Championships! In the midst of the biggest sporting event in the continent, join us on the EM-i blogi adventure! In this special feature, Spanish national team head coach, Luis Enrique shares his unfiltered thoughts, as he candidly recalls his encounters with French opponents. Is there a grudge match? As Enrique takes us behind-the-scenes, the intensity and stakes will only escalate. In the heat of competition, the Spanish coaching maestro spills the beans: will the pride of their heritage propel them to victory in an intense clash against the French superstars?

Saksamaal jätkuvatel jalgpalli Euroopa meistrivõistlustel selgitavad Hispaania ja Prantsusmaa esimese finalisti. Otseülekanne poolfinaalist algab ETV-s ja ERR-i spordiportaalis kell 21.30. Kommenteerivad Tarmo Tiisler ja Markus Jürgenson, stuudiot juhib Aet Süvari. ERR-i spordiportaal kajastab kogu jalgpallipäeva jooksul sündmusi otseblogis.

Hispaania ja Prantsusmaa vahelises poolfinaalis pannakse Münchenis pall mängu kell 22.

Hispaania läbis alagrupi täisedu kolme võiduga, kaheksandikfinaalis alistati Gruusia 4:1 ning veerandfinaalis saadi lisaajal 2:1 jagu võõrustaja Saksamaast. Prantsusmaa seevastu sai alagrupis vaid ühe võidu ja kaks viiki, kaheksandikfinaalis võeti tänu belglaste omaväravale 1:0 võit Belgia üle ning veerandfinaalis alistati penaltiseerias Portugal. Hispaania on käimasoleval turniiril löönud 11 väravat, Prantsusmaa aga pole lahtises mängus siiani ühtegi väravat löönud.

Viimati olid nad omavahel vastamisi 2021. aasta sügisel UEFA Rahvuste liiga finaalis, kus Prantsusmaa jäi peale 2:1. EM-il mängisid nad viimati 12 aastat tagasi veerandfinaalis, siis võitis 2:0 Hispaania, kes tuli toona ka Euroopa meistriks.

“As the Euro 2024 group stage comes to a close, I reflect on the Spanish national team’s performance. While they’ve yet to reach the same heights as previous tournaments, it’s undeniable that their coach is a mastermind on the touchline. His ability to adapt and switch tactics mid-game has given them an edge in certain matches. As we await their knock-out round opponents, it’s anyone’s guess who will come out on top. One thing is certain, though: the Spanish will be a force to be reckoned with until the very end. Will they go all the way in Euro 2024?”

Loe rohkem:  EM-i blogi | Hästi alustanud Slovakkia läks Inglismaa vastu juhtima | Jalgpalli EM