Elevandiluurannik lülitas Rahvuste karikal tiitlikaitsja konkurentsist | Jalgpall

2234745h3a96t24

Tere tulemast Eestisse! Elevandiluurannik on lülitatud Rahvuste karikast välja ja jalgpalli maailm on põnevil! Tiitlikaitsja konkurentsist väljalangemine on üllatus kogu maailmale ning see avab uksi uutele võimalustele ja põnevatele mängudele. Elevandiluuranniku jalgpallimeeskond on alati olnud tugev ja konkurentsivõimeline, seega on nende väljalangemine suur uudis. Rahvuste karikas on alati olnud kirev ja põnev ning see uudis muudab turniiri veelgi ettearvamatumaks. Olge valmis jälgima põnevat jalgpalli ja nägema, kuidas teised meeskonnad võtavad võimaluse enda kasuks!

Jalgpalli Aafrika Rahvuste karikaturniiril langes valitsev meister Senegal esmaspäeva hilisõhtul konkurentsist, kui Elevandiluurannik kaheksandikfinaalis tiitlikaitsja penaltiseerias alistas. Edasipääsu teenisid ka Roheneemesaared.

Valitsev meister alustas kohtumist suurepäraselt, kui Sadio Mane osavalt vasakult äärelt tsenderuse kasti saatis. Pall jõudis seal samuti Saudi Araabias leiba teeniva Habib Diallo rinnale, misjärel 28-aastane ründaja selle maha suunas ning pommlöögiga Senegali 1:0 juhtima viis.

Senegal aga lisaväravat ei leidnud ning hoidis edust kinni kuni kohtumise viimaste minutiteni, mil võõrustaja Elevandiluuranniku surve lõpuks vilja kandis. Senegali puurilukk niitis 81. minutil karistusalas maha vahetusest sekkunud Nicolas Pepe, misjärel määrati võõrustajatele penalti. Franck Kessie oli 11 meetri pealt täpne ning kohtumine läks lisaajale.

Järgmise 30 minuti jooksul oli mõlemal meeskonnal võimalusi, kuid ühtki väravat ei sündinud ja veerandfinaali pääseja pidi selguma penaltiseerias. Mõlemad realiseerisid esimesed kaks penaltit, kuid siis eksis Nottingham Foresti mees Moussa Niakhate, kui tema löök posti lendas. Elevandiluurannik enam ei eksinudki ning võiduka penaltiga sai hakkama ka normaalajal realiseerinud Kessie, kes viis Elevandiluuranniku veerandfinaalidesse. Seal kohtuvad nad võitjaga Mali ja Burkina Faso vastasseisust.

Teises esmaspäeva õhtul toimunud kaheksandikfinaalis vajasid Roheneemesaared Mauritaania vastu vaid üht väravat, kuid selleks oli vaja oodata 88. minutini.

Loe rohkem:  Barcelona võttis 21. järjestikuse võidu | Jalgpall

Mauritaania väravavaht Babacar Niasse tegi kehva tagasisöödu järel Roheneemesaarte ründajale vea ning Mauritaaniale määrati penalti, mille realiseeris kindlalt Türgi kõrgliigas mängiv Ryan Mendes.

Roheneemesaared kohtuvad veerandfinaalis võitjaga Maroko ja Lõuna-Aafrika Vabariigi kaheksandikfinalist.

The national football team of Ivory Coast has been eliminated from the Nations Cup after losing to Ghana. Despite the defeat, the Ivory Coast team showed strong determination and resilience throughout the competition. Their participation in the tournament was a testament to their skill and dedication to the sport. Although they have been knocked out, their performance has been commendable and they have undoubtedly left a lasting impression on the competition. We wish them the best of luck in their future endeavors and look forward to seeing them compete again in future tournaments.