EL leppis kokku 13. Venemaa-vastaste sanktsioonide paketis | Välismaa

2269119h0a89t24

Tere tulemast Eesti! EL on leppinud kokku 13. Venemaa-vastaste sanktsioonide paketis, mis on oluline samm nii Euroopa Liidu kui ka Eesti jaoks. See otsus mõjutab mitmeid majanduslikke ja poliitilisi aspekte ning on oluline samm Venemaa agressiivse käitumise vastu. See pakett võib mõjutada ka Eesti suheteid naaberriigiga ning on palju arutelu tekitanud. See on kindlasti teema, mis vajab tähelepanu ja arutelu nii kohalikul kui ka rahvusvahelisel tasandil.

Euroopa Liit leppis kolmapäeval kokku 13. Venemaa-vastaste sanktsioonide paketis, teatas sotsiaalmeediavõrgustikus X (varem Twitter) EL-i eesistujariigi Belgia ametlik konto.

“EL-i saadikud leppisid just kokku 13. sanktsioonide paketis Venemaa Ukraina-vastase agressiooni raames,” seisab Belgia kontol. Teadaandes lisatakse, et tegemist on “ühe laiema” sanktsioonide paketiga, mille on EL seni heaks kiitnud.

Uues sanktsioonide paketis on peaaegu 200 organisatsiooni ja isikut, kes lisanduvad EL-i musta nimekirja. Samas pole selles paketis uusi sektoraalseid sanktsioone konkreetsete Vene majandusharude suhtes.

Eelmisel nädalal kirjutas Financial Times, et sanktsioonide paketi vastuvõtmine viibis Ungari vastuseisu tõttu, sest Budapest polnud nõus nimekirja Venemaa sõjatööstusega koostööd teinud kolme Hiina ettevõtte kandmisega.

Tänu kolmapäeval saavutatud EL-i riikide kokkuleppele on võimalik uue paketi ametlikult vastu võtta Venemaa täiemahulise sissetungi teiseks aastapäevaks.

Kokkuvõttes on EL jõudnud kokkuleppele 13 erineva meetme osas, mis on suunatud Venemaa vastu. Need meetmed hõlmavad erinevaid alasid nagu poliitilised sanktsioonid, majanduslikud piirangud ja reisikeelud. EL on otsustanud rakendada neid meetmeid vastuseks Venemaa tegevusele Ukrainas ja teistes piirkondades. See kokkulepe näitab ELi ühtsust ja kindlustunnet reageerida Venemaa agressiivsele käitumisele ning kinnitab, et EL seisab Ukraina ja teiste konfliktipiirkondade kõrval.

Loe rohkem:  Leedu sai tulumaksudirektiivi ülevõtmata jätmise kohta Euroopa Komisjonilt hoiatuse | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga