Tere tulemast kõigile ratsaspordi armastajatele! Eestlastel on põhjust uhkust tunda, sest meie tudengiratsutamise meeskond võitis hiljuti rahvustekarika finaali. See saavutus on suurepärane tunnustus meie riigi ratsutamistalendile ning tõestab meie võimekust rahvusvahelisel areenil. Eestlased on tuntud oma kirgliku suhtumise poolest spordi ning loomadega seotud tegevustesse ning meie võidud annavad sellele vaid kinnitust. Loodame, et see võit inspireerib noori ratsasportlasi ning aitab kaasa ratsutamiskultuuri arengule Eestis. Palju õnne meie võiduka meeskonna ja kõikidele nende toetajatele!
Eesti tudengiratsutajad võistlesid aastavahetusel Prantsusmaal rahvustekarika finaalis. Eesti saavutas tiimiarvestuses kolmanda koha koolisõidus, teise koha takistussõidus ning kahe ala kokkuvõttes võideti esikoht.
Eestit esindasid takistussõitja Stella Brett Mesila, takistussõitja Kirke Ilves ja kolmevõistleja Mari Talinurm, kes näitasid mõlemas alas suurepäraseid tulemusi.
Parima individuaaltulemuse saavutas Stella Brett Mesila, kes oli isiklikus arvestuses koolisõidus kolmandal kohal, takistussõidus esimesel kohal ning kahe ala kokkuvõttes parim sportlane.
Eesti võistkonna juhi Sandra Liis Hääle sõnul üllatasid eestlased kõiki võistlustel viibinuid. “Meid võeti vastu väga positiivselt ning meie ratsutajate kõrge professionaalne tase oli väga hinnatud. Teisel võistluspäeval oli takistussõidu poolfinaalis veidi krutskeid täis hobune, üks ratsanik ebaõnnestus, teine keeldus starti minemast. Meie Stella istus sadulasse ning sõitis kena ja puhta sõidu. Pärast korraldajad, kohtunikud ja ka hobuseomanik tulid kiitma ja tänama,” lisas Hääl.
“Tulimegi päriselt musta hobusena – tulime, nägime ja võitsime. Järgmine etapp on juunis 2024, proovime sinna võistkonna ka välja saata. Teised liikmesriigid ootavad meid väga tagasi,” ütles Hääl.
SRNC (Student Riding Nations Cup) finaalvõistlusel Yssingeaux linnas osales kokku 12 riigi võistkonnad. Aasta rahvustekarika osavõistluste tulemustel jagati riigid hõbe- ja kuldliigasse. Kuldliigasse kuulusid Saksamaa, Holland, Suurbritannia, Iirimaa, Šveits ja Prantsusmaa ning hõbeliigasse Austria, Rootsi, Ameerika Ühendriigid, Belgia, Poola ja Eesti.
Kui tavapäraselt võistlevad hobune-ratsanik paar ühel spordialal, siis tudengiratsutamisel peavad kõik sportlased loosiga saadud hobustega läbima nii takistussõiduraja kui ka koolisõiduskeemi.
Kokkuvõttes võib öelda, et eestlaste osavõtt ja võit tudengiratsutamise rahvustekarika finaalis on suurepärane saavutus ratsaspordi jaoks Eestis. See näitab meie noorte ratsutajate pühendumust ja võimekust rahvusvahelisel tasemel võistelda. Samuti on see tõestuseks sellest, et Eesti ratsutamistraditsioonid on tugevad ja elujõulised ning meil on potentsiaali võita suuri võistlusi tulevikus. See võit tugevdab meie usku ja uhkust oma maa ratsutamiskogukonna üle ning annab meile motivatsiooni jätkata treenimist ja võistlemist veelgi suurema pühendumusega.
Võib-olla tunnete huvi:
Kõigi riigiteenistujate 35-päevast puhkust seadusesse siiski ei kirjutata | Eesti
Selgus Prantsusmaa jalgpallikoondis koduseks olümpiaks | Jalgpall
Djokovic tagas Wimbledonis koha poolfinaalis | Tennis
Võrklaev soovitas Rail Balticu ettevõtte viia börsile | Majandus
Vene parlament kinnitas maksutõusud | Välismaa
Briti ja Prantsuse valimissüsteemid moonutavad tulemusi stabiilsuse nimel | Ühiskond
EM-i blogi | Kellest saab teine finalist? | Jalgpalli EM
Rein Sikk: igaüks, kes Venemaale läheb, maksku Eestile kümme eurot | Arvamus