Tere tulemast Eesti vehklemise uudistesse! Barcelonas toimunud turniiril kohtusid meie vaprad vehklejad tugevate vastastega, kuid kahjuks ei õnnestunud neil jõuda veerandfinaalidesse. Kuigi tulemused võivad olla pettumust valmistavad, ei saa me unustada nende pühendumust ja tööd, mis on viinud nad rahvusvahelisele lavale. Meil kõigil on põhjust olla uhked nende saavutuste üle ja usun kindlalt, et meie vehklejad tulevad veelgi tugevamatena tagasi, et pakkuda meile rohkem põnevust ja uhkust.
Naiste epeevehklemise maailma karika etapil Barcelonas ei jõudnud individuaalturniiril ükski eestlane kaheksa parema hulka.
Parimana teenis Nelli Differt 11. koha. Erika Kirpu oli 22., Katrina Lehis 27., Julia Beljajeva 31. ja Kristina Kuusk 38.
Pühapäeval on kavas võistkonnavõistlus.
64 paremat:
Edasi 32 hulka jõudis neli Eesti koondislast: Erika Kirpu sai jagu ameeriklannast Hadley Husisianist 15:5, Katrina Lehis alistas itaallanna Alessandra Bozza 15:11, Julia Beljajeva oli üle poolatar Aleksandra Jareckast 15:12 ja Nelli Differt sai jagu Hong Kongi vehklejast Lin Yik Hei Cocost 15:10.
Ainsana pidi kaotuse vastu võtma Kristina Kuusk, kes jäi alla Hiina vehklejale Yu Sihanile 13:15.
32 paremat:
Edasi kaheksandikfinaali jõudis üksnes Differt, kes alistas hiinlanna Xu Nuo 15:12. Kirpu kaotas šveitslannale Aurore Favrele 9:15, Lehis jäi alla Tokyo olümpiavõitjale Sun Yiwenile 11:15 ja Beljajeva poolatar Renata Knapik-Miazgale 10:11.
Kaheksandikfinaalid:
Differt pidi 16 hulgas tunnistama tunamulluse maailmameistri Song Se-ra (Lõuna-Korea) 15:6 paremust ja sellega sai Eesti koondislaste jaoks individuaalturniir läbi.
Kuigi Eesti vehklejad langesid Barcelonas enne veerandfinaale, võime olla siiski uhked nende saavutuste üle. Nad näitasid suurepärast võitlusvaimu ja oskusi võisteldes maailma parimate vehklejate vastu. See kogemus aitab neil edasi areneda ja järgmistel võistlustel veelgi tugevamalt esineda. Samuti on see võimalus õppida ja kasvada meeskonnana. Kindlasti ootame põnevusega nende tulevaseid saavutusi ning toetame neid nende püüdlustes jõuda veelgi kõrgemale.
Võib-olla tunnete huvi:
Kõigi riigiteenistujate 35-päevast puhkust seadusesse siiski ei kirjutata | Eesti
Selgus Prantsusmaa jalgpallikoondis koduseks olümpiaks | Jalgpall
Djokovic tagas Wimbledonis koha poolfinaalis | Tennis
Võrklaev soovitas Rail Balticu ettevõtte viia börsile | Majandus
Vene parlament kinnitas maksutõusud | Välismaa
Briti ja Prantsuse valimissüsteemid moonutavad tulemusi stabiilsuse nimel | Ühiskond
EM-i blogi | Kellest saab teine finalist? | Jalgpalli EM
Rein Sikk: igaüks, kes Venemaale läheb, maksku Eestile kümme eurot | Arvamus