Eesti noortetööjuhid on hiljuti Šotimaa akadeemiate juures täiendanud oma teadmisi ja oskusi selleks, et paremini toetada noorte arengut ja eneseteostust jalgpallis. Sellel rahvusvahelisel koolitusel said osalejad võimaluse õppida parimatest praktikatest ja uuenduslikest lähenemisviisidest, mis aitavad noortel saavutada oma eesmärke spordis ning arendada nende juhtimis- ja treeningoskusi. See kogemus on kindlasti rikastanud Eesti spordivaldkonda ning aitab luua tugevamat alust noortele jalgpalluritele nende tulevikuks.
Möödunud nädalal viibisid Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) noortetööjuhtide projektis osalejad Šotimaal, et tutvuda kolme tippklubi noortetöö korralduse ja arendamisega.
11.-15. märtsini toimunud õppereisi eesmärk oli tutvustada Eesti noortetööjuhtidele, kuidas välisklubides noortetööd korraldatakse ning mida kujutab endast jalgpalliakadeemia töö juhtimine. Reisi käigus külastasid noortetööjuhid St Mirreni, Kilmarnocki ja Motherwelli jalgpalliklubisid, kus akadeemiate juhid esitlesid põhimõtteid, mille järgi on klubi töö organiseeritud. Samuti osalesid noortetööjuhid klubide noorte ja esindusmeeskonna treeningutel.
EJL-i noortetööjuhtide projektijuht Mario Pruul rääkis, et välisklubide külastus on projekti loomulik jätk. “Oleme eelneva kolme aastaga tutvustanud noortetööjuhtidele erinevaid teoreetilisi ja praktilisi lähenemisi ning tõstnud nende teadlikkust. Šotimaa klubikülastustega tahtsime neile näidata, kuidas kogutud teadmisi klubi noortetöös rakendada.”
Pruul lisas, et reisi käigus leiti kohti, kus veel käiku juurde panna, kuid suures plaanis liigub Eesti klubide noortetöö õiges suunas. “Külastusel osalenud klubides tehtav töö ei jää kuidagi valgusaastate kaugusele sellest, mida välisklubides nägime. Samas peame kindlasti mõnda lähenemist parandama, näiteks andekate noormängijate kaardistamist või andmeteadlikkuse järgi töötamist, mis Eesti jalgpallimaastikul on sisuliselt avastamata maa,” selgitas Pruul.
Märtsikuus käis Šotimaal kaheksa noortetööjuhtide programmis tegevat noortetööjuhti: Taavi Trasberg (Tallinna FC Flora), Madis Metsmägi (FC Nõmme United), Ander Aaviku (JK Tallinna Kalev), Kalev Pajula ja Norman Põder (Pärnu JK Vaprus), Siim Säesk (Tartu WJK Santos), Siim Valtna (Tartu JK Tammeka) ja Vladimir Voskoboinikov (FCI Levadia). Teine pool noortetööjuhte sõidab aprillikuus sarnase ülesehitusega õppereisile Inglismaale.
EJL-i noortetööjuhtide projekti käivitas jalgpalliliit 2020. aastal ning selle eesmärk on arendada klubides välja väga heal tasemel ja klubi huvidest lähtuv noortesüsteem. EJL-i noortetööjuhtide projektis lööb kaasa kümme Premium liiga ja viis esiliiga klubi. Samuti osaleb projektis kaks klubi, kes rahastavad noortetööjuhti ise, niisamuti on kogu protsessi kaasatud ka EJL-i akadeemia. Alates sellest aastast toetab projekti arengut logistikaettevõte Ferroline Group.
Eesti noortetööjuhtide kogemus Šotimaa akadeemiates oli kindlasti väga rikastav ja hariv. Nad said võimaluse täiendada oma teadmisi ja oskusi ning vahetada kogemusi teiste ala spetsialistidega. Jalgpall oli kindlasti üks oluline teema, mis tõi neid kokku ja pakkus uusi perspektiive noortega töötamisel. See kogemus aitab kindlasti kaasa Eesti noortetöö valdkonna arengule ning annab uusi ideid ja võimalusi tulevaste projektide elluviimiseks.
Võib-olla tunnete huvi:
Kõigi riigiteenistujate 35-päevast puhkust seadusesse siiski ei kirjutata | Eesti
Selgus Prantsusmaa jalgpallikoondis koduseks olümpiaks | Jalgpall
Djokovic tagas Wimbledonis koha poolfinaalis | Tennis
Võrklaev soovitas Rail Balticu ettevõtte viia börsile | Majandus
Vene parlament kinnitas maksutõusud | Välismaa
Briti ja Prantsuse valimissüsteemid moonutavad tulemusi stabiilsuse nimel | Ühiskond
EM-i blogi | Kellest saab teine finalist? | Jalgpalli EM
Rein Sikk: igaüks, kes Venemaale läheb, maksku Eestile kümme eurot | Arvamus