Eesti ei poolda kestliku juhtimise direktiivi | Eesti

2219352h5669t24

Tere tulemast Eestisse! Viimastel aastatel on Eesti juhtimine ja keskkonnapoliitika palju tähelepanu pälvinud. Üks väga oluline teema on kestliku juhtimise direktiiv, mis on leidnud Eestis vastuolulist vastuvõttu. See direktiiv mõjutab oluliselt ettevõtete juhtimispraktikaid, keskkonnakaitset ja säästvat arengut. Paljud Eesti ettevõtjad ja poliitikud pooldavad seda, kuid on ka neid, kes leiavad, et see võib kahjustada riigi majandust ja konkurentsivõimet. Uuri lähemalt selle olulise teema kohta, kui oled huvitatud Eesti keskkonnapoliitikast ja ettevõtlusest.

Sarnaselt Soomele peab Eesti probleemseks reedel alaliste esindajate komitees, ehk COREPER-is arutlusel olevat äriühingute kestliku hoolsuskohustuse direktiivi.

Justiitsminister Kalle Laaneti (RE) sõnul on peamine põhjus see, et direktiivist tulenevad reeglid on ebaselged ja pole aru saada, millised kohustused ja sellega kaasnev vastutus ettevõtjatele langeksid.

“Euroopa Liidus peaksime kaitsma meie ühiseid väärtuseid, mitte looma liigseid bürokraatlikke eeskirju,” ütles Laanet.

Laaneti sõnul peab Eesti kahtlemata vajalikuks, et majandustegevuses austatakse inimõigusi ja kaitstakse keskkonda, kuid see peab toimuma selgete reeglitega, mis suudavad õigustada ka sellega kaasnevat halduskoormust riigile ja ettevõtetele.

“Paraku ei vasta kestlikkuse alase hoolsuskohustuse direktiivi (CSDDD) kompromisstekst nendele kriteeriumidele ning seetõttu ei saa ka Eesti seda toetada ja jääb homsel COREPERi istungil erapooletuks,” rääkis justiitsminister. 

Eesti peab muude aspektide hulgas kõige problemaatilisemaks sekkumist äriühinguõiguse põhimõtetesse, hoolsuskohustuste väga laiaulatuslikku ja ebamäärast sisustamist ning tsiviilvastutuse kohaldamist selliste kohustuste rikkumise korral.

In conclusion, it is clear that Estonia does not support the sustainable management directive. The country has raised concerns about the potential impact of the directive on its economy and the competitiveness of its industries. There are also worries about the potential administrative burden and lack of flexibility in implementing the directive. Despite these concerns, it is important for Estonia to engage in dialogue with the EU and other member states to find a balanced approach that takes into account the needs of both the environment and the economy. It is crucial to find solutions that promote sustainability while also supporting the growth and development of Estonian businesses.

Loe rohkem:  Kell 21.40 "Esimeses stuudios" Urmas Reinsalu | Eesti

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga