Eduseisu maha mänginud Flora võitis siiski penaltiseerias superkarika | Jalgpall

2146009h795ct24

Estonia’s Flora pulled off a stunning comeback in the Super Cup final, despite squandering their lead. The team managed to secure victory in a nail-biting penalty shootout, showcasing their resilience and determination on the field. The thrilling match left fans on the edge of their seats as Flora proved their mettle and emerged victorious against all odds. The team’s remarkable performance in the final has solidified their reputation as a force to be reckoned with in Estonian football.

Tallinna FC Flora juhtis pühapäeval koduse jalgpalli superkarika finaalmängus kahe väravaga, kuid JK Narva Trans viis viimase nelja minutiga mängu penaltiseeriale. Flora kasutas aga Transi ühe eksimuse ära ning võitis 12. korda superkarika.

Eesti meisterklubi Flora asus Viljandi Männimäe Jalgpallihall pea 400 pealtvaataja ees peetud kohtumist juhtima juba kolmandal minutil, kui Markkus Seppik pealöögiga palli Transi väravavõrku suunas. Mark Anders Lepik kahekordistas Flora edu 38. minutil ning poolajapausile mindi Flora 2:0 eduseisul.

Trans lõi kohtumise 90. minutil suurepärase värava, kui Jegor Žuravljov kaugelt esimese puutega palli tagumisse nurka keerutas. Kohtumise neljandal üleminutil tehti sel hooajal Transiga liitunud Zakaria Beglarishvili vastu karistusalas viga ning Transile määrati penalti. Sergo Kukhianidze realiseeris tugeva löögiga ning viis superkarikafinaali penaltitele.

Mõlemad klubid alustasid penaltiseerias täpselt, kuid Transi keskkaitsja Shalva Burjanadze lõi klubi neljanda penalti vastu vasakut posti. Vladislav Kreida realiseeris seejärel kindlalt ning kindlustas Florale otsustavas seerias 5:3 võidu.

Flora jaoks oli see 12. võit superkarikafinaalis, esimest korda tõsteti karikat 1998. aastal.

Kuigi Flora kaotas esialgse eduseisu, suutsid nad end kokku võtta ja võitsid lõpuks superkarika penaltiseerias. See näitab meeskonna tugevat vaimset tugevust ja võimekust vastu pidada keerulistele olukordadele. Nende võit on suurepärane saavutus ja näitab nende pühendumist ja talenti jalgpalli valdkonnas. Flora on tõestanud, et neil on potentsiaali võita suuri mänge ja teha Eesti jalgpalli ajalugu.

Loe rohkem:  Sinjavski klubi võttis treeningmängus võidu | Jalgpall