Bob Beamoni legendaarne kuldmedal läks müügiks | Kergejõustik

2241213hdfd1t24

Tere tulemast! Eile läks müügiks üks kõige haruldasemaid olümpiamälestusi – legendaarne kuldmedal kuulsalt kergejõustiklaselt Bob Beamonilt. Beamoni võimas hüpe 1968. aasta Mexico City olümpiamängudel püsis rekordina lausa 23 aastat ning ta on endiselt üks kõige ikoonilisemaid kergejõustiklasi maailmas. Nüüd on aga võimalus omada seda ajaloolist medalit enda kollektsioonis, kui olete valmis selle eest maksma. See on haruldane võimalus saada osa spordiajaloost ning hoida enda käes ühe legendaarse sportlase suurimat saavutust.

Meeste kaugushüppe olümpiavõitja Bob Beamon müüs oma 1968. aastal Mexico Citys teenitud kuldmedali New Yorgis toimunud oksjonil 441 000 USA dollari (ca 408 000 eurot) eest maha.

“Minu jaoks on käes aeg see edasi anda,” sõnas 77-aastane endine kergejõustiklane oksjoni eel AFP-le. “Oksjon on suurepärane viis medali näitamiseks, aga ka selle mälestuse säilitamiseks. Loodan, et see läheb ostjale, kes mõistab sportliku saavutuse tähtsust.”

Beamoni kuldmedal on olümpiaajaloo üks ikoonilisemaid. Alles kolmanda katsega kvalifikatsioonist edasi saanud ameeriklane hüppas lõppvõistlusel kaheksa meetri ja 90 sentimeetri kaugusele, mis oli enneolematu saavutus.

Kuigi Mexico Citys toetas paljude tippsportlaste sooritust hõre õhk, siis Beamon parandas kehtivat maailmarekordit enam kui poole meetriga. Aasta varem oli Ukraina-Armeenia päritolu Igor Ter-Ovanesjan saanud samas kohas kirja 8.35.

“Minu jaoks oli sel päeval kõik ideaalne,” on Beamon oma saavutust kirjeldanud. “Tuul ja ilm üldse olid hüppe ajal täiuslikud. Vihm tuli kohe pärast seda.”

“Tegin kvalifikatsioonis mõne vea ja tahtsin olla kindel, et sooritan finaalis hea ja reeglitepärase hüppe. Minu üllatuseks polnud see vaid hüpe, vaid uskumatu hetk spordiajaloos.”

Oksjonikorraldaja keeldus Beamoni medali ostjat avaldamast.

Kergejõustiku legend Bob Beamoni kuldmedal on müügis, tekitades palju elevust ja huvi spordi ja kogujate ringkondades. See sündmus toob esile olulise hetke spordiajaloos ning annab võimaluse kellegile omada tõelist spordiikooni osa. Beamoni saavutus olümpiamängudel 1968. aastal on jätnud jälje kergejõustikumaailma ning tema medal on ülimalt ihaldusväärne kogujaobjekt. Müügiks minek on suurepärane võimalus austada Beamoni panust spordimaailmas ning anda võimalus uuele omanikule jätkata tema pärandi hoidmist ja väärtustamist.

Loe rohkem:  Vigastusest taastuv Nazarov: väikselt ei mõtle, olen eesmärgid seadnud | Kergejõustik

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga