Bidenite kohta valetamise kahtluse saanud lekitaja oli seotud Vene luurega | Välismaa

2269605hd494t24

Tere tulemast! Viimased uudised on toonud välja, et Bideni kohta valetamise kahtluse alla sattunud lekitaja oli tegelikult seotud Vene luurega. See šokeeriv avastus on tekitanud suurt segadust ja pahameelt üle kogu maailma. Estonias on selle uudise mõju eriti tugev, kuna meie riik asub Venemaa naabruses ning meil on olnud oma ajalugu seoses Kremli luuretegevusega. See uudis paneb meid kõiki mõtlema, kuidas me saame end kaitsta välismaiste luureagentide eest ning kuidas säilitada meie riigi julgeolek.

Joe Bideni ja Hunter Bideni altkäemaksuvõtmisest rääkinud FBI informaator Alexander Smirnov sai hiljuti süüdistuse valetamises ning föderaalprokurörid ütlesid teisipäeval, et Smirnov oli seotud Venemaa luureteenistustega.

Hiljuti selgus, et prokuratuur süüdistab FBI informaatorit Smirnovi valetamises president Joe Bideni ja tema poja Hunter Bideni tegevuse kohta seoses Ukraina energiaettevõttega Burisma. USA võimud süüdistavad Smirnovi valeütluste andmises ning vahistasid ta eelmisel nädalal, vahendas The Wall Street Journal.

USA prokuratuur leiab nüüd, et Smirnov andis FBI-le valeinformatsiooni ja üritas nii sekkuda USA valimistesse.

Föderaalprokurörid ütlesid teisipäeval, et Smirnovil olid laiaulatuslikud kontaktid välismaiste luureteenistustega. 28-leheküljelises dokumendis kirjeldasid föderaalprokurörid üksikasjalikult Smirnovi sidemeid Vene luurega. 

Hiljuti avaldatud dokument heidab Smirnovi juhtumile rohkem valgust ja pakub üksikasju tema informaatorina töötamise aja kohta. Dokumentide kohaselt suhtles Smirnov ka Vene luurega, tema kontaktiks oli üks Vene ametnik. Smirnov teatas FBI-le, et kohtus Vene ametnikuga viimati 2023. aasta detsembris. 

Föderaalprokuröride sõnul vestles 43-aastane Smirnov FBI-ga peaaegu iga päev viimase 10 aasta jooksul, enne kui esitas fabritseeritud süüdistused president Bideni ja tema poja vastu.

Smirnov ütles 2020. aasta juunis FBI-le, et Burisma juhid olid öelnud, et nad maksid Joe ja Hunter Bidenile kummalegi viis miljonit dollarit. Prokurörid ütlesid, et Smirnovi väited ei vasta tõele. 

Loe rohkem:  Poola valitsus avalikustas EL-i fondide vabastamiseks vajaliku kohtureformi | Välismaa

Hunter Biden oli varem Burisma juhatuses. Smirnovi vastu esitatud süüdistus õõnestab nüüd aga kongressi vabariiklaste püüdlusi esitada Joe Bidenile süüdistus. Vabariiklased pidasid varem Smirnovi usaldusväärseks allikaks ning seadsid tema kinnitamata väited Bideni-vastase juurdluse keskmesse. 

Esindajatekoda hääletas detsembris ka Joe Bideni suhtes ametliku tagandamisuurimise algatamise poolt, mille põhjuseks on tema poja Hunter Bideni vastuolulised välisäritehingud.

Kokkuvõtteks võib öelda, et kuigi väited Bidenite kohta valetamise kahtluse saanud lekitaja seotusest Vene luurega on murettekitavad, tuleb olla ettevaatlik spekulatsioonidega. Oluline on ilmneda tõenditel ning mitte usaldada pelgalt kahtlusi ja kuulujutte. Samuti on oluline jälgida sõltumatute uurimiste tulemusi ning mitte lasta end mõjutada poliitilistest huvidest või välismõjudest. Eesti jaoks on oluline jätkata koostööd liitlastega ning püüda mõista ja avastada tegelikud tõed selles küsimuses.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga