Bellingham päästis lisaminutite iluväravaga Inglismaa rongi alt välja | Jalgpalli EM

2458184h86a4t24

Eesti jalgpall on üle Eesti maas! Bellingham’i hääletu omaaegse Inglismaa jalgpalli meistri ja Euroopa meistrivõistluste favoriidi ühest eesmärgist pääses Eesti väravavastane meeskond päästis lisaajal ilusa väravaga.

Inglismaa rongi alt välja pääsemisega on Eesti meeskond jõudnud uueks ajalooliseks etapile.

Jalgpalli Euroopa meistrivõistlustel tuli eelmise EM-i finalist Inglismaa kaheksandikfinaalis Slovakkia vastu välja äärmiselt keerulisest seisust, kui viigistas normaalaja viiendal lisaminutil ning leidis kohe lisaaja alguses võiduvärava.

Pühapäevast kaheksandikfinaali selge mänguplaaniga alustanud Slovakkia leidis kohtumise alguses mitmel puhul vasturünnakutega tee Inglismaa liinide vahele ja Jordan Pickfordi väravat ohustasid nii David Hancko kui Lukaš Haraslin, enne kui David Strelec vabastas 25. minutil hea sööduga Praha Slavia ründaja Ivan Schranzi, kes realiseeris üks-üks olukorra.

Inglismaa mäng oli suurema osa avapoolajast ümmargune ja tempotu, heade individuaalsete oskustega paistsid silma Bukayo Saka, Kobbie Mainoo ja Jude Bellingham, ent palju loogilisi meeskondlikke rünnakuid kokku ei pandud.

See-eest naasid inglased vaheajalt uue hingamisega ja kuigi vahetusi ei tehtud, loodi teise poolaja esimese kümne minutiga mitu head võimalust. 50. minutil andis koondise kapten Harry Kane keskväljalt suurepärase diagonaalsöödu vasakule äärele, kus Kieran Trippier leidis värava ees olnud Phil Fodeni ning äsja isaks saanud Inglismaa kõrgliiga lõppenud hooaja parim mängija saatis palli võrku – paraku aga suluseisust.

Kane ei suutnud 78. minutil seitsmelt meetrilt peaga palli võrku suunata ning kaks minutit hiljem saatis Declan Rice 20 meetrilt madala löögi posti, sügavale vajunud slovakid pidasid kaitses vastu ja tundus juba, et lähevadki 1:0 võiduga edasi veerandfinaali. 90+5. minutil tõi Jude Bellingham aga inglased rongi alt välja: paremalt äärelt tulnud audi sisseviske lükkas peaga edasi Crystal Palace’i kaitsja Marc Guehi ning Madridi Reali täht saatis kümnelt meetrilt Slovakkia võrku akrobaatilise poolkäärlöögi.

Loe rohkem:  Morata jalg sai pärast mängu turvaintsidendis haiget | Jalgpalli EM

Vähem kui minut pärast lisaaja algust seisis Eberechi Eze ebaõnnestunud pealelöögi järel õiges kohas Ivan Toney, kes lükkas palli peaga Kane’ile ning Müncheni Bayerni ründaja lõi oma 65. koondisevärava. Slovakkia ülejäänud 29 minutiga enam inglaste väravalukku lahti muukida ei suutnud ja nii sai Inglismaa lõpuks raskelt tulnud 2:1 võidu.

Veerandfinaalis läheb Inglismaa vastamisi Šveitsiga, matš peetakse 6. juulil Düsseldorfis.

Bellingham’s late goal secured a dramatic victory for England against a valiant Estonian side. Despite facing a determined defensive effort, England’s persistence paid off in the final moments. The Three Lions’ performance showcased their attacking prowess, while Estonia proved their resilience and fighting spirit. This hard-fought win keeps England on track for a strong finish in the European Championship qualification campaign.