Baskonia sai lähikonkurendilt sugeda | Korvpall

2243079h8ff6t24

Tere tulemast Eesti korvpalli uudistesse! Baskonia hiljutine kaotus lähikonkurendile on tekitanud tormi korvpalli fännide seas. See ootamatu tulemus on pannud paljusid kahtlema Baskonia meeskonna võimekuses ja tugevdanud konkurentide enesekindlust. Kuidas see mõjutab meeskonna tulevikku ja milliseid muudatusi võib oodata? Kas lähikonkurent on tõusmas uueks valitsejaks või suudab Baskonia end taas tõestada? Jääge meiega, et saada kõige värskemaid uudiseid ja analüüse selle põneva arengu kohta Eesti korvpalli maastikul.

Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste koduklubi Baskonia pidi Hispaania kõrgliigas vastu võtma 78:95 kaotuse Tenerifelt.

Külaliste rollis olnud Baskonia läks esimesel veerandajal 11:10 juhtima, ent see jäi ka nende viimaseks eduseisuks. Tenerife võitis avaveerandi 26:17 ja hoidis teisel veerandajal viie-kuue-punktilist eduseisu.

Kuigi Baskonia jõudis teise poolaja alguses kolme punkti kaugusele, siis lähemale enam ei saadud. Tenerife kasvatas veerandaja lõpusireeniks eduseisu 13-punktiliseks ning teenis lõpuks 17-punktilise võidu 95:78 (26:17, 20:24, 27:19, 22:18). Sellega katkes Baskonia kolmemänguline võiduseeria.

40-aastane Marcelo Huertas viskas võitjate parimana 18 punkti ja andis kuus tulemuslikku söötu. Baskonia parim oli 16 punkti kogunud Chima Moneke.

Maik-Kalev Kotsar alustas kohtumist algkoosseisus ja tõi 29 minutiga 11 punkti (kahesed 5/8, vabavisked 1/2), võttis kolm lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu ja tegi ühe vaheltlõike. Kuueks minutiks platsile pääsenud Sander Raieste arvele kogunes kaks punkti (kahesed 1/1) ja üks lauapall.

Laupäeval oli võistlustules Kristian Kullamäe tööandja Bilbao, kes pidi võõrsil tunnistama Murcia 96:76 (18:19, 32:13, 26:18, 20:26) paremust.

Bilbao resultatiivseimaks kerkis islandlane Tryggvi Hlinason 12 punktiga, Murcia poolel tõi Dylan Ennis üleplatsimehena 19 punkti. Vahetusmeeste pingilt sekkunud Kullamäe panustas 11 punkti (kahesed 3/5, kolmesed 1/3, vabavisked 2/3), kahe korvisöödu ja ühe lauapalliga.

Loe rohkem:  Mavericks tõusis õhku, Bullsi ja Rocketsi vahel läks madinaks | Korvpall

Liigatabelis paiknevad Baskonia (12-9) ja Bilbao (8-13) vastavalt kaheksandal ja 12. positsioonil. Tenerife (12-9) on tabelis kuues ja Murcia (12-9) koha võrra kõrgemal real.

Kokkuvõttes võib öelda, et Baskonia kaotas lähikonkurendile ning seda tuleb võtta kui õppetundi. Oluline on analüüsida oma vigu ja teha vajalikud parandused, et tulevikus paremini esineda. Kuigi kaotus võib olla pettumus, tuleb meeskonnal jääda positiivseks ja keskenduda järgmistele mängudele. Oluline on säilitada meeskonnarahu ning jätkata kõva tööd ja pühendumust. Ainult nii saab tõusta üle kaotusest ning naasta võiduradadele. Tähtis on uskuda endasse ja oma võimekusse ning püsida kindlameelsena ka raskustes.