Baskonia lubas Realil visata pea sada punkti, eestlaste panus tagasihoidlik | Korvpall

2205643h3286t24

Tere tulemast Eestisse! Viimane korvpallimäng Baskonia ja Real Madridi vahel lubas tõeliselt põnevat mängu, kui Baskonia lubas visata pea sada punkti. Kuigi eestlaste panus võib tunduda tagasihoidlik, on see siiski mängu oluline osa. Korvpall on Eestis üks armastatumaid spordialasid ning meie rahvas on alati põnevil, kui kodumaised mängijad astuvad väljakule. Olgu tegemist siis väiksema või suurema osalusega, korvpall pakub alati põnevust ja elevust ning see mäng oli kindlasti üks neist.

Hispaania korvpalli kõrgliigas kaotas Eesti koondislaste Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste leivaisa Baskonia pühapäeva õhtul kodusaalis Madridi Realile 85:99.

Sel hooajal võimsas hoos Real võitis juba avaveerandi 35:20, aga lubas kodumeeskonna enne vaheaega seitsme punkti kaugusele. Kolmanda perioodi lõpus kahandas Baskonia kaotusseisu ka kahele punktile, aga Real vastas sellele 8:0 vahespurdiga, seisul 81:75 viskas tabeliliider järgmised üheksa punkti ja kindlustas võidu.

Kaheksast kaugviskest kuus tabanud Guerschon Yabusele viskas Reali kasuks 23 punkti, Džanan Musa lisas 20 punkti ja kuus lauapalli ning Facundo Campazzo 18 punkti ja neli resultatiivset söötu. Baskonia resultatiivseimad olid 16 punkti visanud Codi Miller-McIntyre ning 15 punkti lisanud Chima Moneke.

Kotsar pääses mängu 14 minutiks ja viskas selle ajaga kaks punkti, lisas kaks lauapalli ja kaks resultatiivset söötu. Tema +/- oli sealjuures Baskonia meestest kõrgeim, 8. Raiestele jätkus mänguaega viis minutit ning tema arvele jäi üks lauapall.

Baskonial on tabelis üheksa võitu ja kaheksa kaotust, sama saldo on ka Tenerifel ja Manresal, kes on vastavalt seitsmendal ja kaheksandal kohal. Real on koduliigas võitnud 16 ja kaotanud ühe mängu, koos Euroliigaga on neil käesoleval hooajal 33 võitu ja kolm kaotust.

Loe rohkem:  Atamani järeltulija sai ametist priiks | Korvpall

Kuigi eestlaste panus oli tagasihoidlik, ei suutnud Baskoniaga mänginud Real täita oma lubadust visata pea sada punkti. See näitab meie meeskonna võitlusvaimu ja karastust, et suuta vastu astuda tugevale vastasele. Kuigi tulemus pole ehk see, mida me lootnud, võime siiski olla uhked meeskonna pingutuste üle. See kogemus annab meile väärtusliku õppetunni ja motiveerib meid veelgi raskustest läbi murdma ning paremaid tulemusi saavutama.