Asi ja Kriisa ei suutnud koduülikooli kaotusest päästa | Korvpall

2279271h1c78t24

Asi ja Kriisa’s heartbreaking loss at the home university was a bitter pill to swallow for basketball fans in Estonia. The defeat highlights the challenges and determination faced by the team as they strive to overcome adversity and achieve victory on the court. Despite the setback, the players’ resilience and passion for the game continue to inspire fans and ignite hope for future success. The basketball community in Estonia remains united in support, believing in the team’s potential to rise above defeat and emerge stronger than ever.

Eesti korvpallurid Anna Gret Asi ja Kerr Kriisa käisid ööl vastu pühapäeva USA üliõpilasliigas (NCAA) väljakul ja kuigi mõlemad tegid soliidse etteaste, pidid nad siiski kaotusega leppima.

Asi ja Oklahoma State võõrustasid tulist osariigirivaali Oklahomat ning pidasid NCAA-s 23. asetusega Soonersiga avapoolajal sammu, kuid kaotasid teise poolaja 27 punktiga ning pidid lõpuks 56:91 (18:25, 17:18, 13:29, 8:19) kaotusega leppima.

Asi veetis platsil 35 minutit ning lõpetas kohtumise 12 punkti, kuue resultatiivse söödu, nelja lauapalli ning kahe vaheltlõikega. Resultatiivseim oli keskmängija Hannah Gusters 14 punktiga. Üleplatsinaine oli aga Oklahoma äär Sahara Williams, kes lõpetas 20 punkti ja seitsme lauaga, Skylar Vann tegi 17 punkti ja 11 lauapalliga kaksikduubli.

Oklahoma State’il on sel hooajal jäänud mängida vaid kaks kohtumist, ööl vastu kolmapäeva mängivad nad kodus West Virginiaga, 3. märtsil rändavad nad külla Baylorile. Sel hooajal on Cowgirls võitnud 13 kohtumist ja kaotanud 14, Big 12 konverentsis asetsevad nad kaheksandal tabelireal.

Kerr Kriisa ning West Virginia alustasid kodus NCAA-s kuuendana asetatud Iowa State’i vastu hästi, kuid külalised suutsid avapoolaja lõpuks spurdiga kümnega juhtima minna. West Virginia jõudis teisel poolajal viigini ning üheksa minutit enne kohtumise lõppu ka eduseisuni, kuid siis pani Iowa State paremuse maksma ning alistas eestlase koduülikooli 71:64 (40:30).

Loe rohkem:  Poolajal juhtinud Tartu Ülikool pidi eurosarjas kaotusega leppima | Korvpall

Kriisa skooris 36 minutiga 12 silma ning lisas kaks resultatiivset söötu ja ühe vaheltlõike. Samas tegi tagamees viis pallikaotust. 12 punktiga panustas ka Kobe Johnson. Tugeva Iowa State’i eest oli parim Tamin Lipsey, kes lõpetas 14 punkti, kuue korvisöödu ja nelja lauapalliga.

West Virginia on sel hooajal võitnud üheksa kohtumist ning kaotanud 18. Big 12 konverentsis ollakse viimasel tabelireal. Mountaineers peab sel hooajal veel neli kohtumist.

Käesoleva hooaja Eesti meeste korvpalli meistriliigas nägime huvitavat kohtumist, kus Asi ja Kriisa ei suutnud koduülikooli kaotusest päästa. Mäng oli tasavägine ja pingeline ning kuigi mängijad andsid endast parima, ei õnnestunud neil lõpuks võitu koju viia. Siiski näitasid nad suurepärast võitlusvaimu ja meeskonnatööd, mis on alati olulised omadused tipptasemel sportlastele. Jääme ootama järgmisi põnevaid kohtumisi ja usume, et Asi ja Kriisa suudavad tulevikus üllatuslikke võite tuua.