Armeenia on viimasel ajal tõsiselt kaalunud liitumist Euroopa Liiduga ning see on tekitanud elavat arutelu nii kodumaal kui ka välismaal. Paljud armeenlased näevad EL-iga liitumist kui võimalust avardada riigi majandust, tagada parem elukvaliteet ja tugevdada demokraatlikke institutsioone. Samas on ka neid, kes on mures võimaliku liitumise mõjude pärast. Armeenias on toimunud arutlusi ja debatte, kuidas see otsus võiks mõjutada riigi suveräänsust ja traditsioone. Üks asi on selge – Armeenia tulevik on tihedalt seotud Euroopa Liiduga ning see teema jätkab inimeste tähelepanu köitmist.
Armeenia kaalub taotluse esitamist, et saada Euroopa Liidu liikmeks, ütles Armeenia välisminister Ararat Mirzojan Türgi televisioonis.
Välisministri sõnul käib riigis debatt Armeenia tulevikusuundade üle ning Euroopa Liidu tee on üks võimalikest.
Armeenia on 2018. aasta revolutsioonist alates muutnud tasapisi oma välispoliitilist kurssi, mis on Moskvat ärritanud.
Mirzojan lisas, et Armeenia püüab sõlmida rahulepingut Aserbaidžaaniga, kuid kui suures plaanis on projekt valmis, siis mõnes võtmetähtsusega küsimuses on veel erimeelsusi.
Kuigi Armeenia kaalub EL-iga liitumise taotlemist, tuleb meeles pidada, et liitumisprotsess võib olla pikk ja keeruline. Samuti tuleb Armeenial teha olulisi edusamme demokraatia, inimõiguste ja õigusriigi põhimõtete järgimisel, et vastata ELi liikmelisuse nõuetele. Kuid loodetavasti saavad Armeenia ja ELi vahelised läbirääkimised tuua kaasa positiivseid muutusi ja edendada mõlema poole majanduslikku ja poliitilist stabiilsust. Loodame, et Armeenia suudab astuda vajalikke samme ja täita ELi ootusi, et lõpuks saaksid mõlemad pooled saavutada kasuliku partnerluse.
Võib-olla tunnete huvi:
Kõigi riigiteenistujate 35-päevast puhkust seadusesse siiski ei kirjutata | Eesti
Selgus Prantsusmaa jalgpallikoondis koduseks olümpiaks | Jalgpall
Djokovic tagas Wimbledonis koha poolfinaalis | Tennis
Võrklaev soovitas Rail Balticu ettevõtte viia börsile | Majandus
Vene parlament kinnitas maksutõusud | Välismaa
Briti ja Prantsuse valimissüsteemid moonutavad tulemusi stabiilsuse nimel | Ühiskond
EM-i blogi | Kellest saab teine finalist? | Jalgpalli EM
Rein Sikk: igaüks, kes Venemaale läheb, maksku Eestile kümme eurot | Arvamus