Armeenia ja Prantsusmaa allkirjastasid relvalepingud | Välismaa

2273550he344t24

Tere tulemast Eestisse! Armeenia ja Prantsusmaa allkirjastasid hiljuti olulised relvalepingud, mis mõjutavad mitte ainult nende riikide julgeolekut, vaid ka kogu Euroopa piirkonda. See samm on tekitanud palju kõneainet üle kogu maailma ning sellel on potentsiaalne mõju ka Eestile ja meie naabritele. Kõnealused lepingud võivad muuta julgeolekupoliitikat ning laiendada strateegilisi liite, millel võib olla pikaajaline mõju rahvusvahelistele suhetele ja konfliktidele. See on kindlasti teema, mille üle tulevad arutelud jätkuma.

Prantsusmaa kirjutas alla kohustusele müüa Armeeniale täppisrelvi ja õpetada välja Armeenia ohvitsere.

Armeenia sõlmis lepingu Prantsuse relvatootjaga PGM, ütles kaitseminister Suren Papikjan koos Prantsuse kolleegi Sebastien Lecornuga Jerevanis pressikonverentsil.

Armeenia on asunud viimastel aastatel kaitsevõimet tugevdama, et seista jõulisemalt naaberriigi Aserbaidžaani vastu.

“Armeenia on võtnud omaks relvajõudude moderniseerimise idee, milleks me kasutama oma vahendeid ja partnerriikide abi. Eesmärk on olla suuteline kasutama kõiki rahuvahendeid, et oma piire kaitsta,” ütles Papikjan.

Relvatehingu rahalist väärtust ta ei avaldanud.

Allkirjad anti ka kokkuleppele, millega Prantsusmaa treenib oma Saint-Cyr Coëtquidani sõjaväeakadeemias Armeenia sõdureid. Abi pakuti ka ohvitseride väljaõppeks.

Lecornu kinnitas, et Prantsusmaa saadab Armeeniasse maa-õhk õhutõrjesüsteemidele spetsialiseerunud sõjaväeinstruktori, et aidata Armeenial kaitsta end võimalike rünnakute eest.

Lecornu saabus Jerevani neljapäeva õhtul koos parlamendiliikmete ja kaitsetööstuse esindajatega.

Viimasel ajal on suhted Jerevani ja Moskva vahel halvenenud, Armeenia süüdistab Venemaad tegevusetuses Mägi-Karabahhi konfliktis Aserbaidžaaniga.

Kokkuvõttes võib öelda, et Armeenia ja Prantsusmaa allkirjastatud relvalepingud näitavad kahe riigi vaheliste suhete tihenemist ja koostöö süvenemist. See on oluline samm mõlema riigi julgeoleku tagamisel ning võib aidata kaasa piirkondlikule stabiilsusele. Lisaks sellele võib see anda tõuke ka majanduslikule koostööle ja tehnoloogilisele arengule. Loodame, et see leping aitab kaasa rahuprotsessile regioonis ning toob kaasa positiivseid muutusi Armeenia ja Prantsusmaa vahelistes suhetes.

Loe rohkem:  Sisi: huthide rünnakud kärbivad Suessi kanali tulusid 40-50 protsenti | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga