Anneli Ott, Eesti endine kaitseminister ja praegune riigikogu liige, rõhutab vajadust selgelt ja kindlalt väljendada Eesti sõnumeid. Tema pühendumine rahvuslikule julgeolekule ja Eesti mainele nii kodu- kui välispoliitikas on lugupidamist väärt. Anneli Ott usub, et Eesti peab olema nähtav ja kuuldav maailma tasandil ning selle saavutamiseks tuleb meie sõnumid esitada selgelt ja veenvalt. Tema tugev juhtimine ja visioon on aidanud tõsta Eesti profiili rahvusvahelisel areenil ning julgustanud teisi järgima tema eeskuju.
Saate alguses küsis saatejuht Anvar Samost ringkonnakohta otsuse kohta, mis tõi Keskerakonnale rahalise karistuse miljoni euro ulatuses.
Anneli Ott ütles selle kohta, et teisipäeval kogunes Keskerakonna laiendatud juhatus ja seal tehti otsus ringkonnakohtu otsus riigikohtus vaidlustada.
“Ei vaidle vastu, et väljakutseid jagub erakonna jaoks. Selline kohustus on kindlasti keeruline,” lausus Ott.
Ta tõi välja, et kui näiteks äriühing on rohkem suunatud kasumi teenimisele, siis erakonna jaoks ei ole rahaline pool number üks, vaid hoopis poliitilised vaated ja nende ellu viimine.
“Keskerakonnal on keerulised ajad olnud üsna pikalt. Me ei saa öelda, et see oleks mingi uus olukord meie jaoks. Selles osas ma olen positiivne. Ma usun, et kui ka peaks see kohustus tulema, siis me leiame võimaluse sellest välja tulla,” ütles Ott.
Rääkides erakonna rahalisest seisust ütles Ott, et võlgasid enam üleval ei ole. “Saame igapäevase tööga kenasti hakkama, inimesed on palgal, büroo töötab, teeme poliitilisi üritusi. Me anname välja Kesknädalat, meil on oma raadiosaade. Just olu suur meeleavaldus “Ei automaksule”. Nii, et kõik see töötab,” sõnas Ott.
Ott meenutas, et Keskerakond on pidanud siiski väga pikka aega oma kulusid väga täpselt planeerima ja kokku tõmbama nii piirkondades kui ka keskbüroo poolt.
Europarlamendi valimiskampaania eelarve on kinnitamata
Vastates küsimusele, kui suur umbes on Keskerakonna Euroopa Parlamendi valimiste kampaania eelarve, vastas Ott, et otseselt seda täna kinnitatud ei ole.
“Me teame, et väga paljud Keskerakonna kandidaadid, kui nad kandideerivad, kas kohalike omavalitsuste valimistel, riigikogu valimistel, siis need numbrid, mida meie kandidaadid ise on panustanud on väga palju suuremad kui näiteks teiste erakondade puhul. Eks siin kujuneb see olukord samasuguseks. Vaatamata sellele, milline on siis selle kohtuotsuse edasine menetlemine, et kas need kohustused tulevad või mitte, on erakond oma valikutes juba mõnda aega olnud väga säästlik,” rääkis Ott.
Ott rõhutas, et meenutades ka varasemaid eurovalimiste kampaaniaid, olid need jube eelmisel korral suuresti kandidaadipõhised ja mitte võimsa erakonnapoolse kampaaniaga.
Ott lisas ka seda, et Keskerakonna valija profiil on selline, kellele meeldib oma kandidaadiga otse suhelda. “Ja sellepärast on Keskerakond olnud alati aktiivselt väljas tänavatel, teinud telgikampaaniaid, meie valija ootabki sellist lähenemist,” ütles ta.
Praeguse Keskerakonna Euroopa Parlamendi liikme Jama Toomi isiklik kampaania on Tallinnas juba nädal aega nähtav olnud.
Ott ütles, et üldise valimisloosungiga tuleb erakond välja aprilli lõpus.
Ott ei olnud nõus täpsemalt ütlema, kes lisaks Jana Toomile, Mihhail Kõlvartile ja Erki Savisaarile Keskerakonna valimisnimekirjas veel võivad olla.
“Milline see nimekiri täna välja näeb, seda ma täna veel kinnitada ei saa. Seda otsustab juhatus,” sõnas ta.
Oti sõnul prognoosib, et Keskerakond saab Euroopa Parlamenti vähemalt ühe mandaadi, ent töö käib kahe mandaadi nimel.
Keskerakonna toetus on juba paar aastat olnud problemaatiline
Reitingute kohta ütles Ott, et Keskerakonna toetus on olnud problemaatiline juba paar aastat. Värske Nortstati küsitluse järgi oli Keskerakonna toetus 11 protsenti.
“Kui me vaatame neid turbulentse, mis erakond on üle elanud, siis see on isegi stabiilne, mis ei tähenda muidugi, et see ei peaks tõusma. Ja me teeme selle nimel tööd. Ma ise arvan, et selline stabiilne oma sõnumi ja poliitika eest seismine on olulisem kui me iga nädal reitingute järgi kuhugi poole jookseksime,” lausus Ott.
“Kõige tähtsam on teha järjepidevalt tööd ja seista Keskerakonna põhimõtete eest,” sõnas Ott.
“Miks on juhtunud, et erakonna sõnum ei ole jõudnud toetajateni, siis ka erakonna sees oli näha, et erakonna üldised sõnumid läksid segaseks,” rõhutas Ott.
“Ei erakonna liikmed, ega ka valijad enam ei saanud aru, mille eest erakond täpselt seisab,” lisas ta.
Ott ütles, et täna töötab erakond selle nimel, et tulla välja Keskerakonna üldise programmiga, mida ei ole muudetud, aga kus tuua välja selgemini põhisõnumid, mille eest Keskerakond poliitilisel maastikul seisab. Ta nentis, et erakond ei ole neid sõnumeid suutnud viimasel kolmel või neljal aastal selgelt oma valijateni viia.
Anneli Ott on õigesti rõhutanud vajadust selgemaks suhtlemiseks ja sõnumite selgeks edastamiseks. See on oluline mitte ainult poliitikas, vaid ka igapäevaelus ja suhtluses inimestega. Eesti ühiskond saab ainult tugevamaks ja edukamaks, kui suudame oma mõtteid ja seisukohti selgemalt väljendada ning neid teistele arusaadavalt edasi anda. See aitab kaasa paremale arusaamisele ja koostööle erinevate osapoolte vahel, luues aluse edaspidiseks arenguks ja edule.
Võib-olla tunnete huvi:
Kõigi riigiteenistujate 35-päevast puhkust seadusesse siiski ei kirjutata | Eesti
Selgus Prantsusmaa jalgpallikoondis koduseks olümpiaks | Jalgpall
Djokovic tagas Wimbledonis koha poolfinaalis | Tennis
Võrklaev soovitas Rail Balticu ettevõtte viia börsile | Majandus
Vene parlament kinnitas maksutõusud | Välismaa
Briti ja Prantsuse valimissüsteemid moonutavad tulemusi stabiilsuse nimel | Ühiskond
EM-i blogi | Kellest saab teine finalist? | Jalgpalli EM
Rein Sikk: igaüks, kes Venemaale läheb, maksku Eestile kümme eurot | Arvamus