Alcaraz võttis kindla võidu, skandinaavlased pääsesid ka edasi | Tennis

2216541h6a23t24

Tere tulemast kõigile tennisefännidele! Alcaraz võttis kindla võidu, skandinaavlased pääsesid ka edasi. Tennisemaailmas on taas toimunud põnevad mängud ning palju on rõõmu ja elevust pakkunud Alcarazi kindel võit. Lisaks on põhjamaade esindajad edukalt edasi pääsenud, pannes kogu regiooni tenniseentusiastid põnevusest võbelema. On selge, et tennisemaailm on taas täis põnevust ning ootame põnevusega, mis tulevik toob.

Tennise meeste maailma teine reket Carlos Alcaraz alustas teisipäeval jahti enda esimesele Austraalia lahtiste tiitlile võidukalt, kui alistas avaringis prantslase Richard Gasquet’ (ATP 131.) kolmes setis. Edasipääsu teenisid ka norralane Casper Ruud (ATP 11.) ning taanlane Holger Rune (ATP 8.).

20-aastane Alcaraz ja 37-aastane Gasquet pidasid maha tasavägise avaseti, kus kumbki teisest eralduda ei suutnud. Mehed vahetasid Gasquet’ juhtimisel geimivõitusid kuni lõppmänguni, kus aga Alcaraz seisult 4:5 kolme järjestikuse punktiga võitjaks tuli.

Sealt edasi noor hispaanlane enam vastasele suurt võimalust ei andnud. Teist setti alustas ta kolme järjestikuse geimivõiduga ning realiseeris pärast üht kaotust 6:1 setivõidu. Kolmandas setis murdis ta prantslase servi kahel korral ning läks 4:0 juhtima. Alcaraz loovutas kogenud prantslasele veel kaks geimi, kuid realiseeris 6:2 setivõiduga edasipääsu teise ringi.

Ligi kaks ja pool tundi kestnud mängupäeva viimases kohtumises lõi Alcaraz lausa üheksa ässa, Gasquet sai hakkama kolmega. Mõlemad mehed tegid kolm topeltviga. Prantslane ei kasutanud ära ühtki oma kahest murdevõimalusest, kuid loovutas Alcarazile 16 võimalusest vaid neli. Noor hispaanlane virutas aga Gasquet 19 äralöögi vastu 53 tükki.

Maailma kaheksas reket Holger Rune alistas avaringis jaapanlase Yoshihito Nishioka (ATP 61.) 6:2, 4:6, 7:6 (3), 6:4 ning kohtub teises ringis 21-aastase prantslase Arthur Cazaux’ga (ATP 122.), kes üllatas avaringis serblast Laslo Djeret (ATP 33.) 6:2, 6:7 (3), 6:2, 3:6, 6:2. Cazaux pääses turniirile vabapääsmega.

Loe rohkem:  Sabalenka keeruline nädal kulmineerus kaotuse ja vihapurskega | Tennis

Norralane Casper Ruud alustas samuti turniiri võidukalt, kui loovutas hispaanlase Albert Ramos-Vinolase (ATP 85.) vaid viis geimi, vormistades kokkuvõttes 6:1, 6:3, 6:1 võidu. Ruud kohtub teises ringis kohaliku mehe Max Purcelliga (ATP 45.), kes alistas avaringis neljas setis ungarlase Mate Valkuszi (ATP 214.).

Edasipääsu teenis ka sakslane Alexander Zverev (ATP 6.), kes alustas turniiri kolmetunnise heitlusega kaasmaalase Dominik Koepferi (ATP 62.) vastu. Zverev kaotas avaseti 4:6, kuid võitis järgmised kolm setti, vormistades lõpuks 4:6, 6:3, 7:6 (3), 6:3 võidu. Zverevi järgmine vastane on kvalifikatsioonist põhitabelisse pääsenud slovakk Lukas Klein (ATP 163.), kes alistas avaringis lõuna-korealase Soonwoo Kwoni (ATP 697.).

Bulgaarlane Grigor Dimitrov (ATP 13.) sai avaringis 4:6, 6:3, 7:6 (1), 6:2 jagu ungarlasest Marton Fucsovicsist (ATP 70.) ning kohtub teisees ringis austraallase Thanasi Kokkinakisega (ATP 80.), kes lülitas avaringis konkurentsist maailma 37. reketi Sebastian Ofneri.

Kokkuvõttes võib öelda, et Alcaraz näitas kindlat ja veenvat mängu, võites oma vastase kindlalt. Skandinaavlased näitasid samuti head mängu ning pääsesid edasi järgmisesse vooru. Eesti tennisefännid saavad olla uhked selle üle, et nende lemmikud on näidanud head esitust ja võidelnud edasi. See annab lootust ja positiivset energiat järgmisteks mängudeks ning näitab, et Eesti tennisel on särav tulevik. Loodame, et meie mängijad jätkavad sama entusiastlikult ja edukalt ka tulevikus.