Alcaraz pääses veerandfinaali kerge vaevaga, Zverev rassis neli tundi | Tennis

2225328h5ec7t24

Tennis fans in Estonia were treated to an exhilarating display of skill and determination as Alcaraz breezed into the quarterfinals with ease, while Zverev battled through a grueling four-hour match. The contrasting performances left spectators in awe and anticipation for the next round of the tournament. With Alcaraz’s commanding presence on the court and Zverev’s impressive endurance, the tennis scene in Estonia is buzzing with excitement. As the competition heats up, all eyes are on these two formidable players as they continue to captivate audiences with their extraordinary talent and tenacity.

Tennise Austraalia lahtiste slämmiturniiril selgusid esmaspäeval viimased meeste üksikmängu veerandfinalistid. Carlos Alcaraz ja Hubert Hurkacz tagasid edasipääsu kolmes setis, Daniil Medvedev pidi vaeva nägema neljas ja Alexander Zverev viies setis.

Maailma teisel reketil Alcarazil oli esmaspäeval pigem kerge tööpäev, kui ta alistas serblase Miomir Kecmanovici (ATP 60.) oma neljanda ringi vastasseisus 6:4, 6:4, 6:0. Hispaanlane võitis oma esimeselt servilt 83 protsenti mängitud punktidest, ei seisnud silmitsi ühegi murdepalliga ja tegi 43 äralöögi kõrval vaid 19 lihtviga.

Veerandfinaalis on Alcarazi vastaseks kuuenda asetusega Alexander Zverev, kellel oli esmaspäeval Austraalia lahtistel edasipääsenutest kõige keerulisem tööpäev: 7:5, 3:6, 6:3, 4:6, 7:6 (3) võit maailma 22. reketist briti Cameron Norrie üle tuli nelja tunni ja viie minutiga. Norrie päästis 14 murdepallist kümme, aga tegi mängu jooksul 63 lihtviga Zverevi 41 vastu.

Sarnaselt Alcarazile pääses kolmes setis ka poolakas Hubert Hurkacz (ATP 9.), kes alistas 7:6 (6), 7:6 (3), 6:4 üllatusmehe, 21-aastase prantslase Arthur Cazaux (ATP 122.). Hurkaczi vastaseks kaheksa parema seas on kolmanda asetusega Daniil Medvedev, kes oli kolme tunni ja kümne minutiga 6:3, 7:6 (4), 5:7, 6:1 üle portugallasest Nuno Borgesest (ATP 69.).

Loe rohkem:  Ojakäär sai Prantsusmaal teisena asetatud mängija üle väärt võidu | Tennis

Meeste üksikmängu veerandfinaalid Austraalia lahtistel:

Novak Djokovic (1. asetusega) – Taylor Fritz (12.)
Jannik Sinner (4.) – Andrei Rubljov (5.)
Hubert Hurkacz (9.) – Daniil Medvedev (3.)
Alexander Zverev (6.) – Carlos Alcaraz (2.)

Kokkuvõttes näitas Alcaraz oma võimekust ja suutis veerandfinaali kergelt pääseda, samal ajal kui Zverev pidi kõvasti pingutama nelja tunni jooksul. See näitab, et tennis on ettearvamatu ja mängijatel tuleb olla valmis igasugusteks väljakutseteks. Alcarazi ja Zverevi mängud olid põnevad ning tõid kindlasti palju emotsioone nii mängijatele kui ka fännidele. Jääme põnevusega ootama, kuidas mõlemad mängijad edasi turniiril esinevad ning milliseid põnevaid matše veel näha saame.