Alcaraz langes üllatuslikult Buenos Aireses konkurentsist | Tennis

2264406h0490t24

Tere tulemast! Täna räägime ühest suurest üllatusest Buenos Aireses toimunud tenniseturniiril. Alcaraz, keda peeti üheks favoriidiks, langes ootamatult konkurentsist, pannes kogu tennisemaailma üllatuslikult kulmu kergitama. Hispaania noor talent jättis fännidele ja ekspertidele palju küsimusi õhku, ent samas avas uksed uutele võimalustele teistele mängijatele. Kas see on vaid hetkeline tagasilöök või märk suurest muutusest tennise maailmas? Läheme sellele lähemalt ja uurime, mis võis juhtuda.

Tšiili tennisist Nicolas Jarry (ATP 21.) teenis ööl vastu pühapäeva oma karjääri suurima võidu, kui lülitas Buenos Aireses toimuval ATP 250 taseme turniiril maailma teise reketi Carlos Alcarazi poolfinaalis konkurentsist.

28-aastane Jarry ja 20-aastane Alcaraz alustasid poolfinaali tasavägiselt ning Alcarazi juhtimisel vahetati geimivõitusid kuni lõppmänguni välja. Jarry võitis siis seisult 1:1 viis järjestikust punkti ning vormistas lõpuks teise settpalliga 7:6 (2) võidu.

Teise seti alguses kaotasid mõlemad mehed oma pallingu, misjärel jätkus sett taaskord tasavägiselt. Seisult 4:3 murdis Jarry aga taas hispaanlase servi ning realiseeris siis järgmises geimis teise matšpalliga 6:3 setivõidu ning edasipääsu finaali.

Pea kaks tundi väldanud kohtumise jooksul lõi Jarry seitse ässa, Alcaraz ei löönud ühtki. Mõlemad mehed patustasid kahe topeltveaga. Kõikidest mängitud punktidest võitis Jarry 71, Alcaraz kogus 67 punkti.

“Carlos on üks paremaid, seega see tähendab mulle palju. Eriti pärast neid lahinguid, mis mul viimastel päevadel olnud on. Füüsiliselt on olnud väga raske, seega olen väga õnnelik, et suutsin selle ära teha,” sõnas Jarry pärast matši.

Jarry kohtub finaalis kodupubliku ees mängiva Facundo Diaz Acostaga (ATP 87.), kes jõudis eelmisel nädalal esmakordselt oma karjääris ATP tuuril veerandfinaali. 23-aastane argentiinlane alistas poolfinaalis kaasmaalase Federico Coria (ATP 106.) 6:2, 6:3.

Loe rohkem:  Neel ja Eikeri kaotasid Wimbledonis kahel päeval toimunud mängu | Tennis

Rotterdamis toimuval ATP 500 taseme turniiril selgusid samuti laupäeval finalistid. Itaallasest maailma neljas reket Jannik Sinner alistas poolfinaalis kodupubliku ees mänginud Tallon Griekspoori (ATP 29.) ning teises turniiripooles oli võidukas australlane Alex De Minaur (ATP 11.), kes alistas poolfinaalis Grigor Dimitrovi (ATP 13.) 6:4, 6:3.

Kuigi Alcarazi ootamatu konkurentsist lahkumine Buenos Aireses oli pettumus nii tema enda kui ka fännide jaoks, on oluline meeles pidada, et tippspordis on üllatusi alati oodata. See kogemus annab talle võimaluse õppida ja kasvada ning suunata oma tähelepanu tulevastele väljakutsetele. Eesti tennise fännid jätkavad kindlasti Alcarazi toetamist tema karjääri jooksul ning ootavad põnevusega tema tulevast edu. Alcarazi võib olla pettunud, kuid tema pühendumus ja talent jätkavad teda suurtele saavutustele.