Air Baltic teatas käibe- ja kasumirekordist | Majandus

810838he320t24

Eelmisel aastal teatas Air Baltic uhkusega oma käibe- ja kasumirekordist, tõustes enimkasumlikuks lennufirmaks Eestis. See saavutus on suurepärane näide ettevõtte pühendumusest ja tõhususest, mis on pälvinud tunnustust kogu majandussektoris. Air Baltic on suutnud luua dünaamilise ja konkurentsivõimelise ärikultuuri, mis on aidanud neil saavutada silmapaistvaid tulemusi keerulistel aegadel. Nende edulugu on inspireeriv ja näitab, et tugev juhtimine ja innovatsioon on võtmetähtsusega ettevõtte kasvu ja jätkusuutlikkuse tagamisel.

Läti lennufirma Air Baltic käive oli eelmisel aastal 668 miljonit eurot ning kasum 34 miljonit eurot, selgub ettevõtte aastaaruandest, mille kohaselt olid mõlemad näitajad läbi aegade kõrgeimad.

Air Balticu eelmise aasta müügitulu oli 34 protsenti suurem kui 2022. aastal, mil see ulatus poole miljardi euroni. Tänavune käive oli 668 miljardit eurot.

Kasum kasvas samal ajal 88 miljoni euro võrra: üle-eelmisel aastal jäi lennufirma 54 miljoni euroga kahjumisse, mullu teenis aga 34 miljonit eurot kasumit. Tegu on 1995. aastast tegutseva Air Balticu ajaloo kõrgeima kasuminumbriga.

Aasta jooksul vedas Air Baltic 4,54 miljonit reisijat ja neidki oli 36 protsenti eelnenud aastast enam. Lendude arv kasvas ligi kolmandiku võrra 65 500 juurde. See näitaja sisaldab ka lende, mida tehti teistele lennufirmadele väljarenditud lendudega.

Ettevõtte EBITDAR ehk kasum enne intresse, makse, kulumit ja renti oli 159 miljonit eurot ja kasvas aastaga samuti 76 miljoni euro võrra.

Air Balticu president ja juhatuse esimees Martin Gauss ütles, et neil oli väga edukas kasvuaasta, kus rekordi tegid nii müügitulu maht kui ka kõrgeim kasuminumber lennufirma ajaloos.

“Koos teiste positiivsete ärilise tulemuslikkuse näitajatega, on Air Baltic ületanud pandeemiaeelset taset,” lausus Gauss.

Eelmisel aastal käivitas Air Baltic 38 uut otselendu ja kokku oli nende lennuvõrgustikus 126 sihtkohta. Praegu on neil 47 Airbus A220-300 lennukit, kuid tänavu peaks lisanduma veel kolm sellist lennukit. Lisaks teatas Air Baltic mullu novembris kokkuleppe soetada veel 30 Airbus A220-300 lennukit koos ostuvõimalusega veel 20 sama tüüpi lennukile.

Loe rohkem:  Eesti Energia: vajame juba tänavu põlevkivijaamade jaoks lisaraha | Majandus

Sellel aastal on lennufirma fookuses Gaussi sõnul potentsiaalne avalik aktsiate esmapakkumine ehk IPO.

Air Balticu suurim aktsionär on Läti riik, kelle osalus on 97,97 protsenti. Teistele aktsionäridele kuulub 2,03 protsenti ettevõttest.

Tänavu veebruaris kirjutas Läti meedia, et Air Balticul on jäänud pool aastat, et maksta tagasi 2019. aastal võlakirjaturult viieks aastaks laenatud 200 miljonit eurot. Firma võib emiteerida uusi võlakirju või otsida juurde uusi investoreid, kuid on võimalik, et laenu maksmiseks peab Läti riik taas lennufirmale appi minema.

Veebruari keskpaiga seisuga oli Air Balticu omakapital 71 miljoni euroga miinuses.

Kokkuvõttes võib öelda, et Air Balticu käibe- ja kasumirekord on suurepärane uudis nii ettevõtte enda kui ka Eesti majanduse jaoks. See näitab, et lennundussektor on taastumas pärast rasket aega ning ettevõte on suutnud edukalt kohaneda uute tingimustega. Air Balticu positiivne tulemus annab lootust ka teistele ettevõtetele ja näitab, et majandus on stabiilselt kasvamas. See on suurepärane uudis kõigile, kes on seotud Eesti majandusega ning näitab, et tulevik on helgem kui kunagi varem.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga