Loone Ots’ departure from the Estonian Conservative People’s Party (EKRE) has sent shockwaves through the country’s political landscape. As a prominent figure within the party, Ots’ decision to leave has sparked speculation and debate among politicians and citizens alike. Many are questioning the reasons behind her departure and what it means for the future of EKRE. With tensions already running high in Estonian politics, Ots’ exit has added another layer of uncertainty to an already volatile situation.
Tartu linnavolikogu liige Loone Ots teatas, et lahkus Eesti Konservatiivsest Rahvaerakonnast (EKRE).
“Teatan, et minu ja EKRE ühine tee on otsa saanud. Olen erakonnast lahkunud,” kirjutas Ots sotsiaalmeedias.
“Tänan kõiki, kes nende aastate vältel on mind toetanud, minusse uskunud, minu poolt hääletanud ja mitmel muul ilusal moel aidanud mind Eesti aadete eest seista,” lisas ta.
Ots ütles Tartu Postimehele, et jääb linnavolikokku edasi, kuid erakonnast lahkumise tagamaid ei selgitanud.
Tartu linnavolikogus opositsioonis olevaid EKRE liikmeid jääb nüüd kaheksa asemel seitse. Opositsioonis on Eesti 200-l üheksa kohta ja Keskerakonnal kaks. 49-liikmelises volikogus on koalitsioonis Reformierakond, Sotsiaaldemokraatlik Erakond ja Isamaa.
Folklorist, õpetaja, kirjanik Loone Ots oli 2019. aasta veebruarist 2021. aasta jaanuarini Isamaa liige. 2021. aasta jaanuaris astus ta EKRE Tartu linna ringkonna liikmeks ning kuulus erakonna volikokku.
2021. aasta kohalikel valimistel osales ta EKRE ridades ning sai 1277 häälega linnavolikokku.
2023. aastal kandideeris ta riigikogu valimistel, kuid parlamenti ei pääsenud.
Kuigi Loone Otsi lahkumine EKRE-st on kindlasti mõjukas samm poliitilises maastikul, ei tule see üllatusena. Tema kriitilised avaldused erakonna suunal ning erimeelsused poliitilise suuna ja väärtuste osas olid juba pikalt õhus. Otsi lahkumine võib mõjutada EKRE mainet ja tugevdada teiste erakondade positsiooni. Samas on oluline märkida, et Eesti poliitmaastik on pidevas muutumises ning iga erakonna liikumised ja otsused loovad uusi võimalusi ja väljakutseid poliitikamaastikul. Loone Otsi lahkumine EKRE-st on selge näide sellest dünaamikast.
Võib-olla tunnete huvi:
Kõigi riigiteenistujate 35-päevast puhkust seadusesse siiski ei kirjutata | Eesti
Selgus Prantsusmaa jalgpallikoondis koduseks olümpiaks | Jalgpall
Djokovic tagas Wimbledonis koha poolfinaalis | Tennis
Võrklaev soovitas Rail Balticu ettevõtte viia börsile | Majandus
Vene parlament kinnitas maksutõusud | Välismaa
Briti ja Prantsuse valimissüsteemid moonutavad tulemusi stabiilsuse nimel | Ühiskond
EM-i blogi | Kellest saab teine finalist? | Jalgpalli EM
Rein Sikk: igaüks, kes Venemaale läheb, maksku Eestile kümme eurot | Arvamus