Saksamaa ja Prantsusmaa teatasid läbimurdest lahingtankide projektis | Välismaa

2319147h95a6t24

Saksamaa ja Prantsusmaa on teatanud olulisest läbimurdest lahingtankide projektis, mis võib tulevikus oluliselt muuta Euroopa sõjaväe võimekust. See strateegiline partnerlus on kriitilise tähtsusega, kuna see tugevdab Euroopa Liidu kaitsevõimet ja vastupanuvõimet välisele ohule. Saksamaa ja Prantsusmaa ühendamine selles projektis näitab nende pühendumust tugevale ja ühtsele Euroopa kaitsestrateegiale. See uudis on oluline samm edasi Euroopa julgeoleku ja stabiilsuse tagamisel ning võib aidata kaasa kogu regiooni turvalisusele.

Saksa ja Prantsuse kaitseminister teatasid reedel läbimurdest järgmise põlvkonna lahingtanki arendamise projektis ning nüüd on tööjaotus kahe riigi vahel selgelt paika pandud.

“Saavutasime läbimurde. Leppisime kokku kõigi selle suure projekti ülesannete jagamises” ütles Saksa kaitseminister Boris Pistorius Berliinis pressikonverentsil, millest võttis osa ka tema Prantsuse ametivend Sebastien Lecornu.

Nüüd on tööjaotus kahe riigi vahel selgelt paika pandud, kinnitas Pistorius.

Saksamaa ja Prantsusmaa leppisid 2017. aastal kokku, et hakkavad ühiselt välja töötama moodsat lahingtanki Main Ground Combat System (MGCS), mis oleks Prantsuse Leclerci ja Saksa Leopardi järglane.

Projekti üheks eesmärgiks oli kahe naaberriigi sõjalise koostöö parandamine.

Riikide tööstusettevõtete lahkhelide ning Berliini ja Pariisi eri prioriteetide tõttu jäi tankiprojekt aga seisma.

Algselt juhtis projekti kaitsetööstusfirma KNDS, mis ühendab Prantsuse Nexteri ja Saksa KMW-d. Tasakaal läks paigast ära, kui projektiga ühines 2019. aastal Saksa Rheinmetall.

Nüüd püüavad hiljuti Ukraina abistamise pärast jagelenud Saksamaa ja Prantsusmaa iga hinna eest koostöövalmidust näidata.

Kokkuvõttes võib öelda, et Saksamaa ja Prantsusmaa edusammud lahingtankide projekti osas on oluline samm Euroopa kaitsetööstuse koostöö tugevdamisel. See koostöö võimaldab mõlemal riigil arendada välja uusi tehnoloogiaid ja suurendada oma kaitsevõimet. Lisaks aitab see kaasa ka Euroopa Liidu julgeolekupoliitika tugevdamisele ning võib olla eeskujuks teistele Euroopa riikidele. Loodame, et see edulugu toob kaasa veel rohkem koostööprojekte ja tulemuslikku suhtlust Euroopa liitlaste vahel.

Loe rohkem:  Bulgaaria uueks peaministriks saab Maria Gabriel | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga