Uus algatus õpetab eesti keelt lühiloodusfilmide loomise kaudu | Film

1706287272 2219181h2fc6t24

Tere tulemast Eestisse, kus uus algatus õpetab eesti keelt lühiloodusfilmide loomise kaudu! See põnev programm toob kokku keeleõppe ja filmitegemise, pakkudes ainulaadset võimalust õppida eesti keelt läbi looduse ilu ja filmikunsti. Osalejad saavad mitmekülgse kogemuse, õppides mitte ainult keelt, vaid ka loovat eneseväljendust ja meeskonnatöö oskusi. Astu sammu edasi ja sukeldu Eesti kultuuri ja looduse maagiasse läbi lühiloodusfilmide!

Integratsiooni Sihtasutuse eesti keele maja käivitab koostöös Matsalu loodusfilmide festivaliga lühidokilabori “Elu minu kõrval”, millega pakub eesti keele õppijatele võimaluse harjutada eesti keelt ja luua lühiloodusfilm loodusfilmitegijate juhendamisel.

Eesti keele maja juhi Anna Farafonova sõnul on tegemist veel ühe keeleõppe arendusega, milleks keelemaja ongi loodud. “Lühidokilabor toob kokku filmihuvilised eesti keele õppijad ja tunnustatud loodusfilmide tegijad üle Eesti. Kahe kuu jooksul suhtlevad ja tegutsevad nad üheskoos eesmärgiga jäädvustada loodust kui igapäevast kaaslast linnaruumis, kusjuures seda tehakse mobiiltelefoniga. Varasematest sarnastest algatustest teame, et seeläbi kasvab julgus eesti keeles suhelda, laieneb sõnavara ja areneb huvi valdkonna vastu ning võib oodata muidki edulugusid,” sõnas Anna Farafonova.

Keeleõppijad ja filmitegijad alustavad koostööd aprillis. Nädalavahetuseti Narvas toimuvatel kohtumistel kirjutavad keeleõppijad filmi stsenaariumi, õpivad filmima mobiiltelefoniga ja filmivad väikese meeskonnaga oma lühidokumentaalfilmi. Augustis valib asjatundjatest koosnev žürii valminud filmidest kolm parimat, mida näidatakse septembris Lihulas Matsalu loodusfilmide festivalil. 

Matsalu loodusfilmide festivali tegevjuhi Maris Altmanni sõnul jätkab lühidokilabor senist koostööd. “Eesti keele maja on juba neli aastat olnud Ida-Virumaal meie usaldusväärne koostööpartner. Keelemaja õpetajate Julia Viirsalu ja Pille Maffucci uus idee oli niivõrd omapärane ja julge, et andsime sellele kõhklemata omalt poolt rohelise tule,” kinnitas Maris Altmann.

Lühidokilaborist saab tasuta osa võtta 40 keeleõppijat, kes on jõudnud eesti keele õppes keskmise ehk B1 tasemini. Osalemiseks saavad huvilised kandideerida 7. aprillini.

Loe rohkem:  "Düüni" teine osa kogus avanädalavahetusel Eesti kinolevis üle 20 000 külastuse | Film

Uus algatus, mis õpetab eesti keelt läbi lühiloodusfilmide loomise, on suurepärane viis mitte ainult keele õppimiseks, vaid ka looduse ja kultuuri paremaks mõistmiseks. Need praktilised tegevused aitavad õppijatel mitte ainult keelt selgeks saada, vaid ka väljendada oma loovust ja suurendada huvi Eesti kultuuri vastu. Loodusfilmide loomine annab võimaluse ühendada keeleõpe ja kunst, luues unikaalse ja meeldejääva õpikogemuse. See algatus on suurepärane näide sellest, kuidas uuenduslikud meetodid saavad aidata keeleõppes ja kultuurilises teadlikkuses.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga