Unilever lõpetab jäätise müümise | Välismaa

2314344h3945t24

Unilever, a global consumer goods company, has recently announced its decision to stop selling ice cream in Estonia. This news comes as a surprise to many, as Unilever’s ice cream brands have been a popular choice among Estonian consumers for years. The company’s decision to discontinue their ice cream sales raises questions about the future of the frozen treat market in Estonia and the impact it will have on both consumers and the industry as a whole. Let’s explore the reasons behind Unilever’s abrupt decision and what it means for the future of ice cream in Estonia.

Tarbekaupade hiiglane Unilever teatas teisipäeval, et kavatseb oma jäätise äriüksuse muuta eraldiseisvaks ettevõtteks, võimalik on ka selle üksuse müük. Unileverile kuulub mitu tuntud jäätisefirmat, nagu Ben & Jerry’s, Magnum ja Breyers.

Unilever kavatseb teha ümberkorraldusi ning firma tahab järgmise kolme aasta jooksul säästa 800 miljonit eurot. Unileveri teade rõõmustas investoreid ning teisipäeval kerkis firma aktsia kolm protsenti, vahendas The Wall Street Journal. 

Unilever on jäätist müünud alates 1922. aastast, kui firma ostis Wall’si kaubamärgi. Selle kaubamärgi lõi Londonis tegutsev lihapood, mis üritas siis suvekuudel oma rahavoogu suurendada. 1993. aastal ostis Unilever Breyersi, Ben & Jerry’s liitus kontserniga seitse aastat hiljem.

Jäätiseäri on viimaste aastate jooksul tekitanud Unileverile aga suurt peavalu. Ben & Jerry’s, mida peeti aastaid Unileveri kroonjuveeliks, on nüüd justkui pind talla all. 2021. aastal lõpetas Ben & Jerry’s oma toodete müügi okupeeritud Palestiina aladel, ettevõte on tuntud oma vasakpoolsete poliitiliste hoiakute poolest.

Ben & Jerry’s pole veel rahul, et legendaarne ärimees Nelson Peltz kuulub Unileveri nõukokku, kuna Peltz töötas samal ajal Simon Wiesenthali keskuses. Juudi organisatsioon kutsus hiljuti inimesi üles boikoteerima Ben & Jerry’se tooteid, kuna firma juht mõistis hukka Iisraeli tegevuse Gazas. Hiljuti pani Peltz oma ameti Wiesenthali keskuses maha. 

Loe rohkem:  Eesti lastekirjanik võitis Läti suurel lugemispeol auhinna | Välismaa

Ka jäätiseäri rahavoo kasv pole vastanud Unileveri ootustele, eelmisel kasvas see ainult 2,3 protsenti. Ettevõtte pidi tõstma hindu, et inflatsiooniga sammu pidada. Selle tulemusena vähenes jäätiste müük aga veelgi. 

Samal ajal teevad võidukäiku kaalulangetusravimid, see võib vähendada nõudlust jäätiste järele. Finantsfirma Morgan Stanley viitas hiljuti andmetele, mis näitavad, et ravimite kasutajad ostavad vähem jäätist, samas ostavad nad rohkem  jogurtit ning kala. 

Kokkuvõttes hakkab Unilever lõpetama jäätise müümist Eestis ning teistes Balti riikides. See otsus on tingitud madalast nõudlusest ning ettevõtte strateegilistest muutustest. Kuigi see võib olla pettumus nende jäätise fännidele siin piirkonnas, on oluline mõista ettevõtte põhjused ja keskenduda nende teistele toodetele, mis jäävad endiselt saadaval. Loodetavasti leiavad tarbijad alternatiivseid võimalusi ja jätkavad Unileveri toodete toetamist.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga