Otse kell 11: mis muudatusi toob jäätmereform prügisortimises? | Majandus

1903613hc665t24

Tere tulemast! Siin Eestis avaneb kell 11 uus peatükk jäätmehoolduses. Jäätmereform võtab esimest sammu prügisortimise suunas, et luua jätkusuutlikum keskkond. Mis muudatusi toob see kaasa ja kuidas mõjutab see meie majandust? Kasuta võimalust olla esmakäel informatsiooniga ning ole osa sellest ajaloolisest muutusest. Jäätmehooldus on oluline teema, mis mõjutab meid kõiki ning on aeg astuda ühes suunas parema tuleviku poole.

Kliimaministeerium tutvustab teisipäeval plaanitavat jäätmereformi, mille eesmärk on muuta jäätmete liigiti kogumine inimestele selgemaks ning suurendada jäätmete ringlussevõttu. Kell 11 algavat pressikonverentsi näeb otsepildis ERR-i portaalis.

Reformi väljatöötamiskavatsust tutvustavad kliimaministeeriumi elukeskkonna ja ringmajanduse asekantsler Ivo Jaanisoo ning ringmajanduse osakonna nõunik Katrin Koppel.

Reformi eesmärk on saavutada kõrgem olmejäätmete ringlusessevõtu tase ning vältida niiviisi potentsiaalselt Euroopa Liidu jäätmetrahvi. Vastavalt jäätmete raamdirektiivile tuleb 2025. aastaks korduskasutuseks ette valmistada ja ringlusesse võtta 55 protsenti sel aastal tekkinud olmejäätmetest, 2030. aastal 60 protsenti ja 2035. aastal 65 protsenti.

Kaks aastat tagasi võeti Eestis ringlusesse vaid alla kolmandiku olmejäätmetest. Viimased kümme aastat on olmejäätmete ringlusessevõtu tase püsinud enam-vähem sama ega ole märgatavalt tõusnud.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et jäätmereform Eestis toob kaasa olulisi muutusi prügisortimise süsteemis. Kõige märgatavam muudatus on kindlasti see, et alates kell 11 on kohustuslik prügi sorteerida ja eraldi koguda. See tagab parema prügi taaskasutamise ja vähendab oluliselt keskkonnakahju. Samuti on oluline teadvustada, et igaühe panus selle reformi õnnestumisse on oluline ning ettevõtted ja elanikud peaksid koostööd tegema, et tagada edukas jäätmekäitlus ning puhtam keskkond tulevastele põlvkondadele.

Loe rohkem:  Uusküla: Eesti valitsuse võlakirjade intressimäär on liiga kõrge | Majandus

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga