Hiina karmistab rahvakongressi ajal internetitsensuuri | Välismaa

1608016hfbbft24

Tere tulemast Eestisse, kus Hiina on taas karmistanud oma kättemaksukongressi ajal internetitsensuuri. See tähendab, et piirangud internetivabadusele on jälle tõusnud ning välismaised veebisaidid ja sotsiaalmeediaplatformid on blokeeritud. See teema on muutunud üha olulisemaks, kuna paljud riigid seisavad silmitsi küsimusega, kuidas tasakaalustada veebis levivat teavet ja hoida kontrolli kodumaiste poliitiliste arutelude üle. Kas Eesti suudab kaitsta oma internetivabadust ja vastu seista Hiina tsensuurile? Aeg näitab.

Hiina on suurendanud jõupingutusi, et blokeerida tarkvara, mis võimaldab internetikasutajatel juurdepääsu keelatud veebisaitidele, ütles tulemüüriülese tarkvara juhtiv pakkuja AFP-le.

Peking rakendab internetis maailma kõige ulatuslikumat tsensuuri, mille puhul Mandri-Hiina veebikasutajad ei pääse ilma virtuaalset privaatvõrku (VPN) kasutamata juurde Google’ile ega uudissaitidele.

Tuhanded delegaadid kogunevad sel nädalal Pekingis iga-aastaselerahvakongressile, kuid samal ajal on VPN-tarkvaral üha raskem tsensuurist mööda hiilida ning katkestused on muutunud palju sagedasemaks ka varasemate tundlike poliitiliste sündmustega võrreldes.

“Praegu on Hiinas toimuvate poliitiliste kohtumiste tõttu tsensuur suurenenud,” kinnitas Liechtensteinis asuva VPN-teenuse pakkuja Astrill esindaja AFP-le.

VPN-i kasutamine ilma valitsuse loata on Hiinas ebaseaduslik, nagu ka tarkvara kasutamine blokeeritud veebisaitidele juurdepääsuks.

Riigimeedia töötajatel ja diplomaatidel on aga juurdepääs keelatud veebisaitidele nagu sotsiaalmeediaplatvorm X (endise nimega Twitter) siiski olemas.

Eesti valitsus peaks jääma valvsaks Hiina rahvakongressi ajal toimuva internetitsensuuri suhtes. See on murettekitav samm, mis näitab Hiina jätkuvat püüdlust kontrollida ja piirata oma kodanike juurdepääsu vabale internetile. Eesti peaks selgelt väljendama oma muret selliste repressiivsete meetmete üle ja toetama rahvusvahelist üldsust, et tagada vaba ja avatud interneti säilimise. Internetivabadus on oluline inimõigus, mis peaks olema kaitstud kõikjal maailmas.

Loe rohkem:  Ukraina teatel kaotas Venemaa kogu sõja jooksul üle 400 000 sõduri | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga