Otse kell 13: kuidas on Eestis lõimumine edenenud | Eesti

1564054h9422t24

Tere tulemast! Kui olete huvitatud sellest, kuidas Eestis on lõimumine edenenud, siis on “Otse kell 13” just see saade teile! Eestis on mitmekultuuriline ühiskond ja lõimumine on olnud oluline teema nii kohalikele elanikele kui ka sisserändajatele. Selles saates räägime sellest, kuidas erinevad kogukonnad on omavahel sulandunud ja kuidas Eesti ühiskond on muutunud avatumaks ja mitmekesisemaks. Olge valmis avastama, kuidas lõimumine on saanud oluliseks osaks Eesti identiteedist ja kuidas see aitab luua ühtset ja harmoonilist ühiskonda.

Teisipäeval tutvustab üheksanda Eesti ühiskonna lõimumismonitooringu tulemusi uuringu vastutav toimetaja, Tartu Ülikooli emeriitprofessor Marju Lauristin ning Kantar Emori uuringuekspert Kaisa Esko avab põhjalikumalt kodakondsuspoliitika, kultuurilise lõimumise ja Ukraina sõja mõju teemasid. Kell 13 algavat tutvustust näeb otsepildis ERR-i portaalis.

Esitlusele järgneb paneelarutelu, mida modereerib Marianna Makarova. Lõimumise hetkeseisu, edusammude, väljakutsete ja lahenduste üle arutlevad Tartu Ülikooli emeriitprofessor Marju Lauristin, kultuuriministeeriumi kultuurilise mitmekesisuse asekantsler Eda Silberg ja Tallinna Ülikooli emeriitprofessor Mati Heidmets.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et Eestis on lõimumine edenemas, kuid siiski on veel palju tööd teha selleks, et kõigil Eestis elavatel inimestel oleks võrdsed võimalused ja õigused. On oluline jätkata pingutusi, et tagada kõigile elanikele võimalus osaleda ühiskonnaelus ning säilitada ja arendada oma keele- ja kultuuripärandit. Lõimumine pole pelgalt formaalsus, vaid tegelikult võimalus avardada oma maailmavaadet ja saada rikkamaks mitmekesisuse kaudu. Eesti on avatud ja tolerantne ühiskond ning koos pingutades saame saavutada veelgi suurema ühtsuse ja solidaarsuse.

Loe rohkem:  Elering valmistab ette rikkelise Estlink 2 kaabli asendamist reservkaabliga | Eesti

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga