Viimasel ajal on Ida-Viru õpetajate seas valitsenud mure ja pettumus, kuna neile lubatud lisatasu on jäänud saamata juba kaks kuud järjest. See olukord on tekitanud õpetajate seas rahulolematust ja küsimusi valitsuse lubaduste usaldusväärsuse kohta. Paljud õpetajad tunnevad end alahinnatuna ning nõuavad õiglast kohtlemist ja austust oma töö vastu. Kuidas see olukord lahendatakse ja kas õpetajad saavad lõpuks oma teenitud lisatasu, on küsimus, mis muretseb mitte ainult Ida-Viru õpetajaid, vaid ka kogu Eesti haridussüsteemi.
Riik pole sel aastal üle kandnud Ida-Virumaa eesti keeles õpetavatele õpetajatele ette nähtud palgalisa, mistõttu pole ka enamik pedagooge saanud seda ei jaanuari ega veebruari eest.
“Meil on palgapäev 6. märtsil, aga ma ei saa seda lisatasu välja maksta, sest ministeerium pole toetusraha üle kandnud,” kinnitas Kohtla-Järve slaavi gümnaasiumi direktor Svetlana Vladimirova ajalehele Põhjarannik.
Tema sõnul on viivituse põhjuseks asjaolu, et ministeerium küsib lisaandmeid: näiteks esitas slaavi gümnaasium dokumendikinnituse töötaja magistrikraadi eesti keeles omandamise kohta, kuid siis küsiti ka bakalaureuseõppe kinnitust.
Jõhvi vallavalitsuse haridusnõunik Maria Laanemäe kinnitas samuti, et viivitus on tekkinud andmete kontrollimisest, kuna Eesti hariduse infosüsteemi ning taotluse esitamisel kasutatava e-keskkonna andmed ei lähe alati kokku.
“Koolijuhte on sellest teavitatud, et andmete täpsustamine võtab aega ja õpetajad saavad selle raha täies ulatuses hiljem kätte,” sõnas Laanemäe.
Haridus- ja teadusministeeriumist ei õnnestunud Põhjarannikul esmaspäeval tööpäeva lõpuks olukorra kohta kommentaari saada.
Kokkuvõttes võib öelda, et Ida-Viru õpetajate olukord on murettekitav, kuna neil pole juba kaks kuud saamata jäänud lubatud lisatasu. See näitab õpetajate väärtustamise puudumist ning võib mõjutada nende motivatsiooni ja töörahulolu. Riigi poolt tuleks kiiremas korras lahendus leida, et tagada õpetajate õiglane tasustamine ja töötingimused. Õpetajad on ühiskonnas oluline lüli, kelle heaolu peaks olema prioriteet.
Võib-olla tunnete huvi:
Kõigi riigiteenistujate 35-päevast puhkust seadusesse siiski ei kirjutata | Eesti
Selgus Prantsusmaa jalgpallikoondis koduseks olümpiaks | Jalgpall
Djokovic tagas Wimbledonis koha poolfinaalis | Tennis
Võrklaev soovitas Rail Balticu ettevõtte viia börsile | Majandus
Vene parlament kinnitas maksutõusud | Välismaa
Briti ja Prantsuse valimissüsteemid moonutavad tulemusi stabiilsuse nimel | Ühiskond
EM-i blogi | Kellest saab teine finalist? | Jalgpalli EM
Rein Sikk: igaüks, kes Venemaale läheb, maksku Eestile kümme eurot | Arvamus