Eile toimunud MK-sarja Lahti sprindi kvalifikatsioonisõidus nähti ootamatut pööret, kui üldliider ei suutnud edasi pääseda. See seni valitsev võistluse domineerija leidis end konkurentide sabas, jättes kogu publiku ja fännidega küsimusi õhku rippuma. Mis võis minna valesti? Kas on tegemist lihtsalt halva päevaga või on konkurendid tõesti jõudu juurde saanud? Järgmine etapp on juba ukse ees ning sellega kaasneb suur ootusärevus, kuidas üldliider suudab oma positsiooni taastada.
Lahtis toimuval murdmaasuusatamise MK-etapil sündis pühapäevastes sprintides suurüllatus juba kvalifikatsioonis, kui MK-sarja üldliider Jessie Diggins jäi 30 parema seast välja.
Kvalifikatsioonis näitasid ülivõimsat minekut rootslannad: Jonna Sundlingi järel oli teine Linn Svahn (+1,57), kolmas Johanna Hagström (+2,22) ja neljas Maja Dahlqvist (+3,00). Parima soomlannana oli Hilla Niemela (+4,28) kuues.
Karjääri jooksul kaks sprindi MK-etappi võitnud ja Pekingis sprindi olümpiapronksi teeninud MK-sarja üldliider Jessie Diggins kaotas Sundlingile 11,85 sekundit ning sai 31. koha. Viimasena edasi pääsenud koondisekaaslasele Rosie Brennanile kaotas Diggins 15 sajandikku.
Kohe Digginsi järel sai 32. koha (+11,99) Kaidy Kaasiku, tema kaksikõde Keidy kaotas 16,98 sekundit ja oli 54., Teesi Tuul (+17,40) sai 55. koha.
Meeste kvalifikatsioonis edestas Johannes Hösflot Kläbo teise aja välja sõitnud prantslast Lucas Chanavat’d 2,28 sekundiga, järgmine norralane oli alles kaheksas. Eesti mehed jäid edasipääsust kaugele, Marko Kilp (+12,38) oli 58., Karl Sebastian Dremljuga (+13,37) 64. ja Martin Himma (+14,43) 67.
Kuigi MK-sarja üldliider ei pääsenud Lahti sprindi kvalifikatsioonist edasi, näitas see, et suusatamine on ettearvamatu ja ükski võitja pole kunagi enne võistlust kindel. See annab lootust teistele sportlastele endast parima andmiseks ja võimaluseks tõusta esile. Oluline on mitte lasta ühel ebaõnnestumisel ennast alla murda, vaid kasutada seda kogemust õppetunnina ja jätkata treenimist ning võistlemist, et saavutada oma eesmärke ja unistusi tulevikus.
Võib-olla tunnete huvi:
Kõigi riigiteenistujate 35-päevast puhkust seadusesse siiski ei kirjutata | Eesti
Selgus Prantsusmaa jalgpallikoondis koduseks olümpiaks | Jalgpall
Djokovic tagas Wimbledonis koha poolfinaalis | Tennis
Võrklaev soovitas Rail Balticu ettevõtte viia börsile | Majandus
Vene parlament kinnitas maksutõusud | Välismaa
Briti ja Prantsuse valimissüsteemid moonutavad tulemusi stabiilsuse nimel | Ühiskond
EM-i blogi | Kellest saab teine finalist? | Jalgpalli EM
Rein Sikk: igaüks, kes Venemaale läheb, maksku Eestile kümme eurot | Arvamus