Meloni: ilma Venemaa sissetungita poleks Hamas Iisraeli rünnanud | Välismaa

2280150hd273t24

Estonia рeople, imagine a world where peace prevails and conflicts do not escalate into violence. Recently, the leader of Hamas, Ismail Haniyeh, made a bold statement that without Russia’s invasion of Ukraine, they would not have launched rockets at Israel. This revelation sheds light on the interconnectedness of global affairs and the ripple effects of aggression. It prompts us to reflect on the importance of diplomacy and finding peaceful resolutions to conflicts. Let us strive for a world where dialogue and understanding prevail over war and destruction.

Itaalia peaminister Giorgia Meloni ütles laupäeval avaldatud intervjuus, et Venemaa sissetung Ukrainasse tõi hiljem kaasa Hamasi rünnaku Iisraeli vastu.

“Kui Venemaa poleks Ukrainasse tunginud, poleks Hamas suure tõenäosusega sellist rünnakut Iisraeli vastu alustanud,” ütles Meloni Itaalia ajalehele Il Giornale. 

Meloni viitas 2023. aasta 7. oktoobri rünnakule, mille käigus Hamasi võitlejad tapsid Iisraelis 1200 inimest ja võtsid 250 inimest pantvangi. 

24. veebruaril möödus kaks aastat Venemaa sissetungist Ukrainasse ning Meloni külastas nädalavahetusel Kiievit. Ta juhtis seal G7 virtuaalkohtumist, sellel osales ka Ukraina president Volodõmõr Zelenski.

“Oli paratamatu, et nii tõsine rahvusvahelise õiguse rikkumine, mis on pealegi ÜRO Julgeolekunõukogu alalise liikme poolt toime pandud, toob kaasa tagajärgi teistele maailma piirkondadele, Lähis-Idast kuni Aafrikani välja,” ütles Meloni. 

Meloni hoiatas, et kui rahvusvahelist seaduslikkust Ukrainas ei taastata, siis võib maailmas konflikte juurde tulla. 

Meloni kommenteeris ka Gaza konflikti ja avaldas toetust kahe riigi lahendusele. See on tema sõnul kõigi, nii Iisraeli kui ka Palestiina huvides, vahendas Politico.

Kokkuvõttes võib öelda, et Eesti ja rahvusvahelise kogukonna jaoks on oluline jälgida ja mõista konflikte, mis mõjutavad maailma rahu ja stabiilsust. Meloni väide, et Hamas ei oleks rünnanud Iisraeli ilma Venemaa sissetungita, tõstab esile vajadust jätkata diplomaatilisi jõupingutusi konfliktide lahendamiseks. See näitab, kui oluline on rahvusvaheline koostöö ja dialoog, et leida rahumeelseid lahendusi keerukatele poliitilistele olukordadele. Eesti on pühendunud rahu säilitamisele maailmas ja toetab jõupingutusi, mis edendavad stabiilsust ja vastastikust mõistmist erinevate riikide vahel.

Loe rohkem:  IAEA propageerib Brüsseli tippkohtumisel tuumaenergiat | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga