Nadeždin esitas valimiskomisjonile presidendiks kandideerimiseks kogutud allkirjad | Välismaa

Tere tulemast Eestisse! Nadeždin on esitanud valimiskomisjonile kogutud allkirjad, et kandideerida Eesti presidendiks. See on suurepärane näide kodanikuaktiivsusest ja pühendumusest demokraatiale. Nadeždin näitab julgust astuda poliitilisele areenile ja seista oma veendumuste eest. Tema kampaania toob tõenäoliselt kaasa olulisi arutelusid ja võib mõjutada oluliselt Eesti poliitilist maastikku. Oleme põnevil näha, kuidas see areng meie riigi tulevikku mõjutab.

Venemaa opositsioonipoliitik Boriss Nadeždin sai kokku presidendiks kandideerimiseks vajalikud allkirjad ja andis need üle keskvalimiskomisjonile. Komisjon peab kandideerimise üle otsustama kümne päeva jooksul.

Riigiduumas esindamata Kodanikualgatuse Partei kandidaati Nadeždinit toetavad näiteks vangistatud opositsioonitegelase Aleksei Navalnõi abikaasa, paguluses elav eksoligarh Mihhail Hodorkovski ja Jekaterina Duntsova, kes tahtis ise presidendiks kandideerida, kuid kelle kandidatuuri keskvalimiskomisjon tagasi lükkas.

Pole veel kindel, et omavalitsuspoliitiku, matemaatiku- ja juristiharidusega Nadeždiniga samamoodi ei lähe. Oma populaarsuse pärast Nadeždin igatahes ei karda.

“Praegu olen ma teisel kohal Putini järel. Rohkem kui 10 protsenti valijaist oleks valmis minu poolt hääle andma. Kuu aega tagasi oli mul vaid üks protsent, nüüd juba 10. Palju neid veel kuu aja pärast on? Seda on huvitav teada, kui hääled kokku loetakse,” rääkis ta.

Nadeždin peab oma eesmärgiks lõpetada sõda Ukrainas, mida tema küll nimetab sõjaliseks erioperatsiooniks, nagu režiimi kehtestatud reeglid ette näevad.

Repressioone Nadeždin ei karda. “Ah et kas ma kardan poliitvangiks saada? Ma saan presidendiks ja lasen kõik poliitvangid lahti,” ütles ta.

Läänes on tekkinud küsimusi, mida kalduvad jagama ka läände põgenenud Venemaa opositsioonitegelased, kas Nadeždin pole järjekordne Kremli kontrollitava opositsiooni käpikkandidaat. Selle poolt näikse kõnelevat ka asjaolu, et varem on Nadeždin demonstreerinud oma head läbisaamist Putiniga ning ajanud ka üsna Putini-meelset juttu.

Loe rohkem:  Spiiker: USA kongress pole valmis kiitma heaks Ukraina abi jätkamist | Välismaa

Opositsiooniline meediaväljaanne Meduza väidab siiski, et ehkki alguses oligi Nadeždin kontrollitava pseudoopositsiooni esindaja, on ta praeguseks tõepoolest Putini vastaseks muutunud. Seda väidet kinnitada ega ka ümber lükata pole praegu saadaoleva info põhjal võimalik.

Kokkuvõttes on Nadeždin esitanud valimiskomisjonile piisava arvu allkirju, et kandideerida presidendiks. See näitab tema toetuse laiust ja tõsiseltvõetavust presidendiks kandideerimisel. Nadeždinil on aimdus sellest, et seal on palju inimesi, kes usuvad tema võimesse olla hea juht, ning ta on valmis võtma vastutuse selle usalduse õigustamiseks. See on oluline samm Eesti poliitikas ning näitab kodanike aktiivsust ja osalemist demokraatlikus protsessis.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga