Spordimuuseum toob külastajate ette Eesti spordi suurkujud | Varia

2236797h6e09t24

Tere tulemast Spordimuuseumisse! Siin saavad külastajad tutvuda Eesti spordi ajaloo suurkujudega ning avastada nende saavutusi ja mõjukust meie riigi spordikultuuris. Muuseum pakub põnevat ja kaasahaaravat kogemust kõigile spordisõpradele, olles samal ajal ka oluline osa Eesti kultuuripärandist. Olgu teie huvi jalgpalli, kergejõustiku või suusaspordi vastu, siin on midagi kõigile. Astuge sisse ja avastage, mis teeb Eesti spordikangelasi nii erilisteks ning kuidas nad on jälje jätnud meie riigi spordimaastikule.

Alates kolmapäevast on võimalik Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis tutvuda väljapanekuga “Spordi suurKUJUD”, mis toob vaatajate ette portreeskulptuuri arengu ilmekad näited.

Näitusele on valitud kümne tuntud Eesti sportlase portreed, seejuures materjalidest on esindatud nii kips, pronks, graniit kui ka šamott. Samuti on näha ka mitmed tehnikad valmistamisviisidest, alates pronksivalust ja patineerimisest, lõpetades raiumise ja tulekindla keraamilise massi ning kipsi vormimisega. 

Väljapanekul saab tutvuda näiteks Ants Antsoni (Aleksander Kaasik), Joann Lõssovi (August Vomm), Kristjan Palusalu (Vambola Mets), Aavo Pikkuusi (Aime Jürjo) ja mitmete teiste spordi suurkujudega.

Näituse kuraatori ja spordimuuseumi kogude arendusspetsialisti Maris Mägi sõnul oli skulptuuride seast valikut teha keeruline, kuna kõik vääriksid esiletoomist. “Spordi suurkujude väljapanek on inspireeritud soovist näidata väikest osa spordimuuseumi skulptuurikogust, mis igapäevaselt on hoidlas külastajate eest varjul ja vajaks juba hädasti ajutist tähesära,” lisas Mägi.

Valitud portreebüstid pärinevad ajavahemikust 1944-1987 ning ilmestavad hästi skulptuuri arengut sel perioodil. Näitust saab külastada spordimuuseumi lahtiolekuaegadel, sissepääs muuseumipileti ja muuseumikaardiga. Lisainfot saab Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi kodulehelt.

Kokkuvõttes on Spordimuuseumi avamine suurepärane uudis kõigile spordihuvilistele Eestis. See annab võimaluse tutvuda Eesti spordi suurkujude ja nende saavutustega. Muuseum võimaldab hõlpsasti kättesaadavat ja interaktiivset viisi õppida Eesti spordiajaloost ning jälgida, kuidas spordikultuur on aastate jooksul arenenud. See on oluline samm ka Eesti spordi kultuuripärandi säilitamisel ja tutvustamisel nii kohalikele kui ka rahvusvahelistele külastajatele. Spordimuuseumi avamine on kindlasti suurepärane võimalus edendada spordi populariseerimist ning tõsta Eesti spordiajaloo teadlikkust.

Loe rohkem:  Kristin Tattar alustas hooaega veenva võiduga | Varia

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga