Kremli poolt vangistatud Kara-Murza jäi kadunuks | Välismaa

2234748h8827t24

Tere tulemast Eestisse! Täna meil on uudiseid Venemaalt – Kremli vastu võitlev poliitik Vladimir Kara-Murza on jäljetult kadunud, pärast seda kui ta oli vangis. See uudis on šokeeriv ja tekitab palju küsimusi. Mis juhtus Kara-Murzaga? Kas see on osa Kremlis hirmu külvavast taktikast? Kas ta on üldse veel elus? Sellised küsimused on õhus ja meie kohalikud eksperdid on valmis neid arutama. Jääge meiega, et saada rohkem teavet selle murettekitava uudise kohta.

Riigireetmise ja Venemaa Ukraina-vastase agressiooni hukkamõistmise eest 25-aastase vanglakaristuse saanud Vene opositsioonipoliitik Vladimir Kara-Murza kandis varem karistust Siberi range režiimiga vanglas, kuid tema liitlased ütlesid, et Putini kriitikut polegi enam seal.

Kara-Murza kadumisest teatas aktivist ja ajakirjanik Aleksandr Podrabinek. Kara-Murza kadumist kinnitas hiljem tema abikaasa Jevgenia Kara-Murza, vahendas The Guardian. 

“Tema üleviimiseks pole alust. Asja teeb veelgi hirmutavamaks see, et minu abikaasa on samade inimeste käes, kes üritasid teda tappa kaks korda, aastatel 2015 ja 2017. Ma nõuan, et Venemaa valitsus annaks meile informatsiooni minu abikaasa asukoha kohta,” rääkis Jevgenia Kara-Murza. 

Venemaa karistussüsteemil kulub sageli nädalaid, et viia vangid üle riigi kaugel asuvatesse vanglatesse, kusjuures transiitvangi asukoht on sageli teadmata ja ta peatub erinevates vanglates. Hiljuti oli Aleksei Navalnõi ligi kolm nädalat kadunud

2022. aastal vahistatud Kara-Murza on nimetanud süüdistusi poliitilisteks ning võrrelnud enda kohtuprotsessi  Stalini-aegsete näidisprotsessidega. 

Kara-Murza oli opositsioonijuhi Boriss Nemtsovi lähikondlane. Nemtsov lasti 2015. aastal Kremli lähedal maha. Ta on seotud ka president Vladimir Putinit arvustanud endise oligarhi Mihhail Hodorkovskiga.

In conclusion, the disappearance of Vladimir Kara-Murza, a Russian opposition activist who has been imprisoned by the Kremlin, is a reminder of the ongoing repression and persecution of dissenting voices in Russia. The international community must continue to pressure the Russian government to uphold human rights and release political prisoners. The Estonian government, as a member of the European Union, should advocate for the protection of activists like Kara-Murza and support efforts to hold the Kremlin accountable for its actions. It is crucial to speak out against such injustices and stand in solidarity with those who are fighting for freedom and democracy in Russia.

Loe rohkem:  Google sai Prantsusmaal 250 miljonit eurot trahvi | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga