Tere tulemast, head inimesed! Täna on suur päev Eestile, kui endine peaminister Jüri Ratas teeb ootamatu sammu ja lahkub Keskerakonnast, liitudes Isamaa erakonnaga. See otsus on tekitanud palju kõneainet ja elevust kogu riigis. Jüri Ratase liitumine Isamaaga tõotab tuua kaasa olulisi muutusi Eesti poliitilises maastikus. Oleme tunnistajad ajaloolisele hetkele, mis mõjutab meie riiki ja rahvast. Jääme põnevusega ootama, milles seisneb Jüri Ratase uus roll Isamaa erakonnas ning kuidas see mõjutab meie ühiskonda tervikuna.
Riigikogu aseesimees ja endine Keskerakonna esimees Jüri Ratas astus esmaspäeval Keskerakonnast välja ning liitus erakonnaga Isamaa.
“Alates tänasest on minu ühine teekond poliitikas koos Keskerakonnaga läbi saanud,” ütles Ratas pressikonverentsil.
Ratase sõnul astus ta erakonnast välja seetõttu, et tema väärtushinnangud ei ühti enam Keskerakonna praeguste juhtpoliitikutega.
Äriregistri andmetel lahkus Ratas Keskerakonnast esmaspäeva hommikul.
Ratas oli Keskerakonna liige peaaegu 24 aastat. 45-aastane Ratas on Keskerakonna liige 2000. aastast. Keskerakonna esimees oli ta aastatel 2016-2023.
Pärast Mihhail Kõlvarti valimist Keskerakonna esimeheks on mitmed nimekad Keskerakonna poliitikud lahkunud erakonnast ning ühinenud enamasti kas Isamaa või SDE-ga, aga ka Reformierakonnaga.
Jüri Ratas on ise öelnud, et ta ei kavatse kandideerida Euroopa Parlamendi valimistel Keskerakonna nimekirjas, kui sinna kuulub ka Jana Toom. Võimalikku Keskerakonnast lahkumist on ta ise varem kommenteerinud sõnadega, et “praegu ta seda ei tee”.
Kõlvarti leeri kuuluv Andrei Korobeinik on varem ERR-is kirjutanud, et Jüri Ratase lahkumisega Keskerakonnast lõpeks ka parteis kuid kestnud kodusõda.
ERR-ile teadaolevalt on Ratas arutanud nii Isamaa kui ka SDE-ga liitumist, samas pole välistatud, et ta kandideerib EP valimistel ka üksikkandidaadina. Üle-eestiliselt valituks osutumiseks on vaja koguda ca 35 000 häält.
Ratas on viimastel nädalatel sõitnud aktiivselt mööda Eestit ja kohtunud kohalike keskerakondlastega.
In conclusion, Jüri Ratas’ decision to leave Keskerakond and join Isamaa has caused a significant shift in the Estonian political landscape. His move has the potential to reshape the dynamics of the upcoming elections and the future of the country’s governance. It demonstrates the fluidity and unpredictability of politics and the importance of strong leadership in navigating these changes. As Ratas embarks on this new chapter with Isamaa, it remains to be seen how his decision will impact the political landscape in Estonia.
Võib-olla tunnete huvi:
Kõigi riigiteenistujate 35-päevast puhkust seadusesse siiski ei kirjutata | Eesti
Selgus Prantsusmaa jalgpallikoondis koduseks olümpiaks | Jalgpall
Djokovic tagas Wimbledonis koha poolfinaalis | Tennis
Võrklaev soovitas Rail Balticu ettevõtte viia börsile | Majandus
Vene parlament kinnitas maksutõusud | Välismaa
Briti ja Prantsuse valimissüsteemid moonutavad tulemusi stabiilsuse nimel | Ühiskond
EM-i blogi | Kellest saab teine finalist? | Jalgpalli EM
Rein Sikk: igaüks, kes Venemaale läheb, maksku Eestile kümme eurot | Arvamus