Tere tulemast! Täna tahan teie tähelepanu juhtida traagilisele sündmusele Jordaanias, kus kolm USA sõjaväelast sai droonirünnakus surma. See kurb uudis on šokeerinud paljusid ning meie mõtted on ohvrite peredega. See sündmus tuletab meile meelde, kui ohtlikud võivad sõjaväelaste kohustused välismaal olla. Meie sügav kaastunne ja toetus on nende lähedastele ning loodame, et sellised tragöödiad saavad tulevikus vältida. Olgu meie kogukond selle raske aja jooksul üksmeelne ja toetav. Aitäh.
USA ametnikud teatasid pühapäeval, et Jordaanias sai surma kolm USA sõjaväelast, vähemalt 34 sõjaväelast sai vigastada. USA süüdistab sõdurite hukkumises Iraani toetatud rühmitust ning president Joe Biden lubas vastust USA sõdurite hukkumisele.
USA ametnik ütles, et rünnak leidis aset Süüria piiri lähedal asuvas eelpostis, ametnik lisas, et droon tabas sõjaväelaste kasarmut. USA president Joe Biden ja kaitseminister lubasid, et riik võtab rünnaku korraldajad vastutusele.
Valge Maja on seni üritanud Lähis-Idas konflikti laienemist ära hoida. Viimane droonirünnak näitab aga, et olukord üha pingelisemaks. Nüüd peab Washington otsustama, kuidas võtta kasutusele karmimad meetmed, ilma, et tekiks otsene konflikt Iraaniga.
Pole veel selge, kuidas USA viimasele droonirünnakule reageerib. Biden andis märku, et sõjaline vastus tuleb, kuid ei andnud selle kohta täiendavaid üksikasju.
Iraan samas eitas igasugust seost droonirünnakuga ja süüdistas pingete kruvimises hoopis USA-d. “Iraanil pole kõnealuste rünnakutega mitte mingit pistmist,” ütles ajalehele The Wall Street Journal Iraani suursaadik ÜRO-s.
Washingtonis arutletakse aga nüüd selle üle, milline peaks olema USA vastus droonirünnakule. Endised ametnikud ütlesid, et USA võib rünnata Iraani toetatud rühmitusi, mis tegutsevad Süürias, Iraagis ja Jeemenis. USA võib rünnata ka Iraani laevu.
Lähis-Ida pinged on aga jõudnud juba USA sisepoliitikasse. Vabariiklased nõudsid pühapäeval, et USA annaks Iraani ja selle toetatud rühmituste vastu jõulise vastulöögi.
Trumpi administratsiooni ajal Süüria erisaadikuna töötanud Joel Rayburn ütles, et viimane droonirünnak ületas kõik punased jooned. Tema sõnul tuleb anda Iraani režiimile jõuline vastus.
Senati relvajõudude ja ja luurekomitee liige senaator Tom Cotton ütles, et rünnaku eest tuleb kätte maksta ning USA peaks ründama Iraanis paiknevaid sihtmärke.
Demokraadist kongressisaadik Seth Moulton hoiatas aga liiga jõulise kättemaksu eest. Tema sõnul on USA-l kogu maailmas vaenlasi, kes tahavad näha, et riik tõmmatakse järjekordsesse sõtta Lähis-idas.
Jordaanias toimunud droonirünnak, mis tappis kolm USA sõjaväelast, on kohutav tragöödia. Oma elude kaotamine teenistuses on alati südantlõhestav uudis ning see tuletab meile meelde, kui ohtlikud on sõjaväelaste ülesanded ning kui suur ohver nende teenistus võib olla. Oleme mõtteis nende lähedaste ja sõpradega ning loodame, et õiglus saab jalule seatud ning süüdlased vastutusele võetud. Sellised sündmused on kurb meeldetuletus sõjaliste konfliktide reaalsusest ning panevad meid hindama rahu ja inimeste ohutust kogu maailmas.
Võib-olla tunnete huvi:
Kõigi riigiteenistujate 35-päevast puhkust seadusesse siiski ei kirjutata | Eesti
Selgus Prantsusmaa jalgpallikoondis koduseks olümpiaks | Jalgpall
Djokovic tagas Wimbledonis koha poolfinaalis | Tennis
Võrklaev soovitas Rail Balticu ettevõtte viia börsile | Majandus
Vene parlament kinnitas maksutõusud | Välismaa
Briti ja Prantsuse valimissüsteemid moonutavad tulemusi stabiilsuse nimel | Ühiskond
EM-i blogi | Kellest saab teine finalist? | Jalgpalli EM
Rein Sikk: igaüks, kes Venemaale läheb, maksku Eestile kümme eurot | Arvamus