Docpointi korraldaja: Eesti filmitööstus on küllaltki noor ja dünaamiline | Film

2215134hb5d2t24

Tere tulemast Eestisse! DocPointi korraldaja sõnul on Eesti filmitööstus tõeliselt dünaamiline ja nooruslik. Siinse filmimaastiku areng on olnud kiire ja põnev ning see on toonud kaasa hulgaliselt uusi talente ja ideid. Eesti filmitegijad on suutnud end rahvusvahelisel tasandil tõestada ning nende tööd on pälvinud tunnustust üle maailma. Tule ja avasta Eesti filmikunsti mitmekesisust, kui sa külastad järgmist DocPointi festivali. Siit leiad kindlasti midagi, mis sind üllatab ja inspireerib!

Kultuurisaates “OP” oli sel nädalal külas dokumentaalfilmide festivali Docpoint Tallinna korraldaja Filipp Kruusvall, kes tõi välja, et Eesti filmitööstus on küllaltki noor ja dünaamiline.

30. jaanuaril algab 15. sünnipäeva tähistav dokumentaalfilmide festival Docpoint Tallinn, mis toob vaatajateni parima dokfilmi Oscari lühinimekirjast suisa kolm filmi: “Apolonia, Apolonia”, Tahavaatepeeglis” ning “Igavene mälu”.

Festivali avafilmiks on Soome-Eesti koostöös valminud “Ilvesmees”, mis on Docpointi korraldaja Filipp Kruusvalli sõnul ideaalne film festivali alustamiseks. “Ilves on ju üsna haruldane loom ja talle ei ole üldse lihtne ligi pääseda. Ilvesmehel on õnnestunud saada nendega väga lähedaseks ja sellest on säilinud palju visuaalset materjali ja filmil on ka oma filosoofiline taust,” tutvustas ta. 

Eesti dokfilmil läheb hetkel väga hästi, ka Neitsi Maali auhinna on viimasel kolmel aastal pälvinud just dokumentaalfilmid. Filippi sõnul on selle taga väga palju sihikindlat tööd.

“”Savvusanna sõsarad” puhul on kõige väärtuslikum just see, et meie enda originaalne lugu, meie enda originaalne maailm on järsku kogu maailmas nõutuks saanud. Minu kõige suurem lootus on, et sellest võiks alguse saada omamoodi uus koolkond – mingi hetk tagasi vaadates filmikriitikud või filmiteadlased võib-olla sõnastavad, et see oli Eesti filmi uus laine,” tõdes Kruusvall. 

Loe rohkem:  Filmikunstnik Priit Vaher: ma arvan, et minu paremad tööd jäid tegemata | Film

Eesti filmimaastikul on nii režissööride kui peategelastena eriti esile tõusnud just naised. “Ühest küljest on see hea, sest see näitab, et meil on kõik võimalused olemas ja meie filmitööstus on küllalt noor ja dünaamiline. Teisest küljest on siin muidugi ka omad murekohad ja eks me jõuame selle kurikuulsa palgalõheni. Ehk siis küsimus on, et kas üks põhjus, miks naised nii palju filme teevad, on ka selles, et nad on nii visad ja suudavad küllalt väikse sissetulekuga aastaid pusida nende projektide kallal ja need lõpuks välja tuua,” mõtiskles filmiekspert. 

Festivali eesmärk on näidata parimaid filme üle maailma ja viia vaataja väga erinevatesse punktides üle maailma. “Tahan eraldi rõhutada, et meil on kavas mitmed dokfilmid, mis on Oscari lühinimekirjas ehk siis need filmid, mis  kandideerivad parima dokfilmi Oscarile. Näiteks “Igavene mälu”, mis võitis Sundance filmifestivali. Naljaga pooleks võib öelda, et sel aastal on kaks olulist filmi, mida peab ära nägema: need on “Savvusanna” ja “Igavene mälu”, mis on üle aastate üks kõige ilusamaid armastuslugusid dokfilmis,” tutvustas Kruusvall. 

Kokkuvõttes võib öelda, et Eesti filmitööstus on tõepoolest noor ja dünaamiline. Docpointi korraldaja sõnad annavad tunnistust sellest, kuidas Eesti filmindus on viimastel aastatel arengus suure sammu edasi teinud. Olles suhteliselt väike riik, suudab Eesti luua mõjukaid ja kvaliteetseid filme, mis on saavutanud tunnustust nii kohalikul kui ka rahvusvahelisel tasandil. See näitab, et Eesti filmitööstus on oluliselt panustanud kultuurilisse mitmekesisus ja maailmakultuuri rikastamisse. Tulevik tundub paljulubav ja arenguvõimeline Eesti filminduse jaoks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga