Küsitlus: DeSantise lahkumise järel kasvas Trumpi toetus rekordkõrgeks | Välismaa

2225577he7aet24

Tere tulemast Eestisse! Viimasel ajal on maailmas palju tähelepanu saanud Donald Trumpi ja tema toetajaskonna käekäik. Põnev uudis on see, et pärast Florida kuulsa kuberner Ron DeSantise lahkumist on Trumpi toetus saavutanud rekordkõrguse. See tähendab, et tema toetajaskond on endiselt tugev ja kasvav, mis võib mõjutada tulevasi poliitilisi arenguid nii Ameerikas kui ka välismaal. Lugege edasi, et saada rohkem teavet selle küsitluse ja Trumpi populaarsuse kohta pärast DeSantise lahkumist.

New Hampshire’is osariigis kõigest päev enne selle osariigi eelvalimisi avaldatud küsitlusest selgub, et USA ekspresidendi Donald Trumpi toetus tõusis seni kõrgeimale tasemele selle osariigi vabariiklaste seas. Pühapäeval lõpetas oma presidendikampaania Trumpi üks kahest järelejäänud oponentidest Ron DeSantis.

Ajalehe The Boston Globe tellitud ja Suffolki Ülikooli läbiviidud küsitlusest selgub, et Donald Trumpi toetab 57,4 protsenti New Hampshire’i osariigi vabariiklastest ja sõltumatutest valijatest, kes kavatsevad hääletada vabariiklaste eelvalimistel. Trumpi toetus kasvas võrreldes päeva taguse ajaga kahe protsendipunkti võrra.

Lõuna-Carolina ekskuberneri Nikki Haley toetus on 38,2 protsenti ning see kasvas samuti kahe protsendipunkti võrra.

Ülejäänud valijad pole kas veel oma otsust langetanud või toetavad mõnda muud kandidaati.

Küsitlus viidi läbi 20. ja 21. jaanuaril ning kokku vastas küsimustele 500 New Hampshire’i vabariiklaste eelvalimistest osa võtta kavatsevatest valijatest.

Pühapäeval avaldatud CNN-i küsitlus näitab samuti selget edumaad Trumpile, keda toetas 50 protsenti valijatest ehk 11 protsendipunkti võrra rohkem valijaid kui jaanuari alguses tehtud küsitluses.

Nikki Haley toetus piirdus 39 protsendiga, olles seitsme protsendipunkti võrra kõrgem kui jaanuari alguses. Ron DeSantist toetas küsitluses kuus protsenti valijatest, ning need valijad võivad minna pigem Trumpile kui Haleyle, sest DeSantis ise avaldas oma valimiskampaania lõpetamise järel toetust Trumpile.

Loe rohkem:  Portugali valimistel võivad saada kaalukeeleks parempopulistid | Välismaa

CNN-i küsitluses uuriti ka New Hampshire’i demokraatide hääletamiskavatsusi, sest teisipäeval toimuvad ka demokraatide eelvalimised. USA presidenti Joe Bidenit toetab 63 protsenti demokraatide valijatest, samas kui 10 protsenti kavatseb toetada Minnesota saadikut USA kongressi esindajatekojas Dean Phillipsi ning üheksa protsenti toetab raamatuautorit Marianne Williamsoni.

Samas võivad New Hampshire’i demokraatide eelvalimised veel osutuda tagasilöögiks Joe Bidenile, sest tema nime pole valimissedelil ning valijad peavad seda ise selle peale kirjutama.

New Hampshire’i osariigi eelvalimised toimuvad juba jaanuaris vaatamata Demokraatide Rahvusliku Komitee (DNC) korraldusele teistele osariikidele mitte pidada eelvalimisi enne Lõuna-Carolinat, kus eelvalimised toimuvad alles veebruari lõpus.

Osariiki juhtivad vabariiklased otsustasid aga pidada eelvalimisi enne teisi osariike, sest seda kirjutavad ette osariigi seadused. DNC langetas selle järel otsuse, et New Hampshire’i osariigi valimistulemuste järgi ei jaotata delegaate ning DNC ei tunnista osariigi eelvalimisi. Biden jättis DNC otsuse järel registreerumata New Hampshire’i eelvalimistele.

Kuigi Biden peaks küsitluste järgi võitma New Hampshire’is nendele takistustele vaatamata, jälgivad analüütikud ka demokraatide eelvalimiste valimisosalust. Kui see osutub madalaks, võib see viidata Bideni valijate vähesele entusiasmile.

Kokkuvõttes näitab hiljutine küsitlus, et pärast Florida kuberner Ron DeSantise lahkumist on endise USA presidendi Donald Trumpi toetus Eestis rekordkõrgeks kasvanud. See näitab selgelt, et Trumpi populaarsus Eestis on endiselt kõrge ja tema toetajaskond ei vähenenud ka pärast tema ametiaja lõppu. See võib mõjutada tulevasi valimisi ja poliitilist dünaamikat nii Eestis kui ka rahvusvaheliselt. Selline tugev toetus võib anda Trumpile ja tema poliitikale uut hoogu ning tekitab olulisi arutelusid poliitiliste vaadete ja prioriteetide üle Eesti ühiskonnas.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga