Tere tulemast Eesti uudisteportaali! USA vägesid võõrustavat baasi tabasid Iraagis raketirünnakud, mis on tekitanud rahvusvahelistes suhetes suurt segadust ja pingeid. See sündmus on tõstatanud küsimusi julgeoleku kohta piirkonnas ning kutsunud esile laialdast arutelu sõjalise sekkumise õigustatusest ja tulemustest. Loe meie värsket artiklit, et saada ülevaade selle keerulise olukorra kohta ning mõista, kuidas see võib mõjutada nii maailma poliitikat kui ka Eesti ja kogu Baltikumi julgeolekut. Ole kursis sellest olulisest arengust ja selle tagajärgedest.
USA juhitud koalitsioonivägesid võõrustavat sõjaväebaasi Iraagi lääneosas rünnati laupäeval vähemalt tosina raketiga, ütlesid USA kaitseametnik ja Iraagi politseinik AFP-le.
Raketid tabasid Al-Asadi õhuväebaasi Iraagi Anbari provintsis, ütles anonüümseks jääda soovinud USA ametnik, kes lisas, et kahju alles hinnatakse, kuid esialgse info kohaselt sai üks Iraagi julgeolekujõudude liige raskelt vigastada.
Iraagi politseiametniku sõnul rünnati baasi 15 raketiga, millest 13 tehti kahjutuks, kuid kaks jõudsid sihtmärgini.
Rünnak langeb ajale, mil pinged Lähis-Idas on pärast Iisraeli-Hamasi sõja puhkemist 7. oktoobril kasvanud.
Laupäeval sai Damaskusele tehtud õhulöögis surma viis Iraani revolutsioonikaardi liiget, nende seas luurejuht. Teherani väitel tegi rünnaku Iisrael, kellele ähvardati kätte maksta.
Esmaspäeva õhtul korraldas Iraan ise rünnaku Iraagi autonoomsele Kurdistanile, kus olevat võtnud sihikule Mossadi agendid.
USA ja tema liitlaste võitlejaid on alates oktoobri keskpaigast Iraagis ja Süürias korduvalt rünnatud. Suurema osa rünnakutest on omaks võtnud end Iraagi Islamivastupanuks nimetav Iraani toetusega relvarühmituste katusorgan.
Iraagis baseerub umbes 2500 USA sõdurit ja Süürias 900.
Kokkuvõttes tabasid Iraagi raketid USA vägesid võõrustavat baasi, mis viis mitme vigastatud sõduri ja põhjustas suurt segadust. See juhtum tõstab esile pingelist olukorda Lähis-Idas ning võib kaasa tuua jätkuvat konflikti piirkonnas. Eesti ja teiste liitlaste jaoks on oluline jälgida olukorda ning teha kõik endast olenev, et tagada meie kaitseväelaste ja liitlaste julgeolek ning toetada rahvusvahelise konflikti rahumeelset lahendust.
Võib-olla tunnete huvi:
Kõigi riigiteenistujate 35-päevast puhkust seadusesse siiski ei kirjutata | Eesti
Selgus Prantsusmaa jalgpallikoondis koduseks olümpiaks | Jalgpall
Djokovic tagas Wimbledonis koha poolfinaalis | Tennis
Võrklaev soovitas Rail Balticu ettevõtte viia börsile | Majandus
Vene parlament kinnitas maksutõusud | Välismaa
Briti ja Prantsuse valimissüsteemid moonutavad tulemusi stabiilsuse nimel | Ühiskond
EM-i blogi | Kellest saab teine finalist? | Jalgpalli EM
Rein Sikk: igaüks, kes Venemaale läheb, maksku Eestile kümme eurot | Arvamus