Aktivisti vahistamise järel puhkesid Venemaal Baškortostanis rahutused | Välismaa

2218089h51bbt24

Tere tulemast Baškortostani, kus viimase aja rahutused on kütanud tuld aktiivisti vahistamise järel. Venemaa linnas on inimesed tänavatele tulnud, et väljendada oma vastuseisu valitsuse tegevusele. Aktivisti vahistamine on tõstatanud küsimusi inimõiguste ja poliitilise vabaduse kohta riigis ning tekitanud rahutusi, mis vajavad lahendust. Ühiskond on lõhestunud ja meeleolud on pingelised. Selles keerulises olukorras otsivad inimesed vastuseid ja lahendusi, ning meie oleme siin, et tuua teile kogu vajalik informatsioon selle keeruka olukorra kohta.

Venemaa kohus mõistis aktivist Fail Alsõnovi väidetava rahvuste vahelise vaenu õhutamise eest neljaks aastaks vangi ning Baškortostanis tulid kohaliku aktivisti toetuseks tänavatele tuhanded inimesed. Protestijate ja politsei vahel puhkesid vägivaldsed kokkupõrked.

Baškortostani Vabariigis asuv Baimaki linna kohus mõistis Alsõnovi neljaks aastaks vangi, võimud leiavad, et Alsõnov tegeles rahvuste vahelise vaenu õhutamisega. Alsõnov ise leiab, et tema sõnad tõlgiti tema emakeelest (baškiiri keel) valesti vene keelde. 

Kohtuhoone ette kogunesid seetõttu protestijad, kes polnud rahul võimude otsusega. Kohale saabusid märulipolitseinikud ning puhkesid kokkupõrked.

Sotsiaalmeedias jagatud videotel on näha, kuidas protestijad loobivad politseinikke esemetega. Võimud kasutasid rahvamassi laiali ajamiseks pisargaasi, vahendas The Moscow Times. 

Kohaliku meedia teatel vahistasid võimud mitukümmend protestijat, mõned inimesed viidi veel haiglasse. 

Alsõnov tänas seejärel protestijaid ja kritiseeris Baškortostani kuberneri. Aktivisti väitel juhtis kuberner isiklikult Alsõnovi vastast nõiajahti. 

Lõuna-Uuralite jalamil asuv Baškortostan on nafta ja gaasi poolest rikas piirkond. Seal elab umbes neli miljonit inimest, piirkonna pealinn on Ufa.  

Kokkuvõttes näitab aktivisti vahistamine Baškortostanis jätkuvat poliitilist pinget Venemaal. Rahutused ja meeleavaldused on selge märk sotsiaalsest rahulolematusest ning soovist muutusteks. See näitab, et rahva hääl ja soovid ei ole endiselt kuuldud ega arvestatud. Olukord Venemaal jätkab pingelist arengut ning see võib mõjutada ka naaberriike, sealhulgas Eestit. Seetõttu on oluline olla kursis sündmustega Venemaal ning jälgida olukorra edasist arengut.

Loe rohkem:  Aruanne: Ukrainas leiti Põhja-Korea raketist USA ja Euroopa komponente | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga