Tere tulemast Eestisse! Täna seisavad Eesti avaliku hariduse õpetajad ühiselt, nõudes paremaid töötingimusi ja suuremat tunnustust. Pooled riigikoolide õpetajatest osalevad ajaloolises üldstreigis, mis on suunatud õpetajate palgatõusu ning haridussüsteemi tervikuna parandamisele. See streik on saanud suure tähelepanu ja toetuse üle riigi, kuna haridus on alati olnud Eesti ühiskonna üks olulisemaid alustalasid. Liituge meiega, et toetada õpetajate võitlust parema hariduse eest!
Riigile kuuluvast 50 üldhariduskoolist osalevad streigis õpetajad 33 koolist. Streigis osalevatest koolidest osaleb streigis ligi 47 protsenti õpetajaid ehk 1177 õpetajast 550, teatas haridus- ja teadusministeerium.
“Streigi perioodil on koolihooned avatud ning juhendatud õpe toimub sõltuvalt koolis streikivate õpetajate arvust erineval moel,” sõnas haridusministeeriumi kommunikatsioonivaldkonna juht Mari Annus.
Koolides on õpilaste toitlustus tagatud ja koolid informeerivad õpilasi ja lapsevanemaid oma täpsest õppekorraldusest.
“Streikivatele õpetajatele palka ei maksta,” ütles Annus.
Eesti Haridustöötajate Liit (EHL) on esitanud streigiteate 22. jaanuaril toimuvaks haridustöötajate üldstreigiks. EHL-i nõudmine on, et üldhariduskoolide õpetajate töötasu alammääraks määrataks 1950 eurot kuus, kuid õpetajad on nõus nõudmistes sammu tagasi astuma, kui valitsus alustab nendega sel aastal läbirääkimisi kollektiivlepingu sõlmimiseks, mis tagab palgatõusu aastateks 2025-2027.
Kokkuvõttes näitab riigikoolide õpetajate osalemine üldstreigis nende ühtset seisukohta ja soovi paremate töötingimuste ning palga järele. Õpetajate üldstreik on oluline sõnum valitsusele ja ühiskonnale tervikuna, et õpetajate panus ühiskonna arengusse on hindamatu ning see tuleb ka väärikalt kompenseerida. Riigikoolide õpetajate ühtsus ja otsusekindlus streigi käigus näitab nende pühendumust oma kutsele ja õpilastele ning annab lootust tulevikuks, kus õpetajad saavad väärilist tunnustust ja toetust.
Võib-olla tunnete huvi:
Kõigi riigiteenistujate 35-päevast puhkust seadusesse siiski ei kirjutata | Eesti
Selgus Prantsusmaa jalgpallikoondis koduseks olümpiaks | Jalgpall
Djokovic tagas Wimbledonis koha poolfinaalis | Tennis
Võrklaev soovitas Rail Balticu ettevõtte viia börsile | Majandus
Vene parlament kinnitas maksutõusud | Välismaa
Briti ja Prantsuse valimissüsteemid moonutavad tulemusi stabiilsuse nimel | Ühiskond
EM-i blogi | Kellest saab teine finalist? | Jalgpalli EM
Rein Sikk: igaüks, kes Venemaale läheb, maksku Eestile kümme eurot | Arvamus