Antisemitismi pärast muretsev Ackman loob ülikoolide uurimiseks mõttekoja | Välismaa

2215101h2b0at24

Tuntud juudi päritolu ettevõtja ja filantroop Bill Ackman on otsustanud luua uue mõttekoja, mis keskendub antisemitismi uurimisele ülikoolides. Ackman on avaldanud muret selle pärast, kuidas antisemitism on levinud ülikoolide keskkonnas ning soovib sellele probleemile tähelepanu pöörata. Tema eesmärk on uurida ja analüüsida antisemitismi juuri ja levikut haridusasutustes ning leida võimalusi selle vastu võitlemiseks. See algatus on oluline samm võitluses antisemitismi vastu nii Eestis kui ka kogu maailmas.

USA eliitülikoolides vohab antisemitism ning miljardär Bill Ackman leiab, et tema koduülikool vajab struktuurseid muutusi. Ackman andis hiljuti intervjuu telekanalile CNBC ning lubas, et loob ülikoolide tegevuse uurimiseks mõttekoja.

Hiljuti astus avalikkuse surve tõttu ametist tagasi Harvardi ülikooli skandaalne rektor Claudine Gay. Rektori mahavõtmist juhtis Ackman, kes muretseb endiselt ülikoolides vohava antisemitismi pärast. Ta lubas, et loob  meeskonna, mis hakkab selliste probleemidega tegelema ja teeb seda väga agressiivselt, vahendas Bloomberg. 

Ackman teenis oma varanduse börsil, Wall Streeti äripraktikat plaanib ta nüüd rakendada woke ideoloogia vastases võitluses. 

“Sellest saab mõtte- ja tegevuskoda. Me uurime neid probleeme ja leiame neile lahendusi ning hakkame neid ellu viima,” märkis Ackman. 

Ackman võtab järjepidevalt sõna ka DEI ( mitmekesisus, võrdsus ja kaasatus) programmide vastu. Ackmani sõnul on DEI oma olemuselt rassistlik ning selle toetajad kasutavad seda programmi isikuvabaduste piiramiseks. 

Ackman ütles, et tühistamise pärast ta muret ei tunne. Ta ütles, et need inimesed, kes tema vaateid ei jaga, ei peaks teda sotsiaalmeedias ka jälgima. 

“Ma ei karda tühistamist. Ma ei karda tööst ilma jääda, finantsiline sõltumatus annab mulle vabaduse asjast rääkida,” ütles Ackman. 

Uudisteagentuuri Bloomberg teatel on Ackmani varanduse väärtuseks umbes 2,5 miljardit dollarit. 

Loe rohkem:  Vene riiklik naftafond kuivab kokku sanktsioonide mõjul | Välismaa

Ackman kritiseeris ka demokraatliku partei praegust kurssi, tema sõnul on partei liiga palju vasakule kaldu. Tema sõnul oli ta Bill Clintoni ajastu demokraatide toetaja, praeguse parteiga ta end eriti siduda ei taha, vahendas New York Post.

Ackman siiski rääkis, et toetab Minnesota osariigi kongressisaadikut Dean Phillipsit, kes tahab saada demokraatide partei presidendikandidaadiks. Ackman toetas Phillipsi kampaaniat ühe miljoni dollariga. 

Kokkuvõttes näitab Ackmani otsus luua mõttekoda ülikoolide uurimiseks antisemitismi osas tema sügavat muret selle probleemi pärast. See samm on oluline sammuks võitluses antisemitismi vastu Eestis ja kogu maailmas. Uurimustöö aitab paremini mõista selle nähtuse ulatust ja olemust ning võimaldab välja töötada tõhusaid meetmeid selle ennetamiseks ja likvideerimiseks. Oluline on, et sellised algatused saaksid laialdast toetust ühiskonnas ja et nende tulemuste põhjal saaks teha konkreetseid samme antisemitismi vastu võitlemiseks. Ackmani algatus peaks olema eeskujuks teistele ja innustama ühiskonda astuma vastu sallimatusele ja diskrimineerimisele.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga