Tere tulemast DocPointi filmifestivalile, kus saame uhkusega tutvustada kolme Oscarite lühinimekirja jõudnud dokfilm. See on haruldane võimalus kogeda maailmatasemel dokumentaalfilme otse oma kodus Eestis. Meil on suur au tuua teieni kõige olulisemaid ja mõjukamaid lugusid maailmast, mis on pälvinud tunnustust ja kiitust üle maailma. DocPointi eesmärk on inspireerida, harida ja avardada meie vaatajate silmaringi ning me oleme kindlad, et nende filmidega see kahtlemata juhtub. Tulge ja koguge endale unustamatuid elamusi ning emotsioone nende maagiliste dokumentaalfilmide kaudu.
Dokumentaalfilmide festival DocPoint Tallinn tähistab 15. toimumisaastat tundeid, värve ja eksootikat täis programmiga, kust leiab ka filme, mis asetavad dokumentaalfilmi formaadi uude valgusesse.
Mõlemal pool Soome lahte toimuv festival DocPoint Tallinn algab 30. jaanuaril. Programmist leiavad Eesti kinokülastajad kolm dokumentaalfilmi, mis jõudsid parima dokfilmi kategoorias ka Oscarite lühinimekirja. Kunstnik Apolonia Sokoli kujunemise aastatest kõnelev “Apolonia, Apolonia”, selle aasta üks auhinnatumaid Ukraina-teemalisi filme “Tahavaatepeeglis” ning tänavu Sundance’il “Savvusanna sõsarate” ees parimaks rahvusvaheliseks dokfilmiks valitud “Igavene mälu”.
Mitmed filmid asetavad dokiformaadi ja -vormi täiesti uude valgusesse. “Kniti saar” toimub tervenisti virtuaalmaailmas, postapokalüptilises ellujäämismängus “DayZ”. “Tokyo Uber Bluesi” peategelane annab aga vaid GoPro kaamera abil edasi oma seiklusi Uber Eatsi toidukullerina Tokyos.
USA poliitika parempoolsuse trende ja filosoofilisi allhoovusi valgustavad kaks filmi. “Paludes maailmalõpu saabumist” kirjeldab pöörast teooriat, mille tõttu osa Ameerika evangeelsest kristlaskonnast palvetab apokalüpsise saabumise nimel, “Tormihoiatus” pakub aga eksklusiivset ligipääsu endise Donald Trumpi nõuniku ja Ameerika poliitika ühe suurema triksteri Roger Stone’i ellu.
Eksootikast väärib esile toomist antropoloogiline põnevik “Teise leiutamine” raskesti ligi pääsetavast Amazonase piirkonnast, “Viimane hämaruse aasta” viib Hiinas Chengdus asuvasse ööklubisse Funky Town, kus näeme Hiina suurlinnaelu ja subkultuure täiesti uuest küljest. Tõelist meelelist elamust pakub värvikirev ja formaadilt eksperimentaalne “Samsara”, milles saab reisida Laosesse, Sansibari ja bardo‘sse ehk surma ja taassünni vahelisse seisundisse.
DocPoint Tallinn toimub ajavahemikul 30. jaanuar kuni 4. veebruar Tallinna kinodes Artis ja Sõprus ning Tartus Elektriteatris. Kogu festivali kavaga saab tutvuda siin.
Kokkuvõttes võib öelda, et DocPoint festival toob Eesti publikuni kõrgelt hinnatud ja tunnustatud filme, mis on pälvinud auväärse koha Oscarite lühinimekirjas. See annab meile võimaluse avastada maailma parimate dokumentaalfilmide loomingut ning osa saada nende sügavast ja mõtlemapanevast sisust. Festivali kaudu saame tunnustada dokumentaalfilmide olulisust kunsti ja kultuuri osana ning toetada nende levikut ja nähtavust. Samuti annab see võimaluse aruteludeks ja mõttevahetuseks filmiteemadel, luues seeläbi rikkaliku ja mitmekülgse kultuurikogemuse. DocPoint festival on kahtlemata oluline sündmus Eesti filmikultuuri kontekstis ning pakub vaatajatele ainulaadseid elamusi ja mõtlemisainet.
Võib-olla tunnete huvi:
Kõigi riigiteenistujate 35-päevast puhkust seadusesse siiski ei kirjutata | Eesti
Selgus Prantsusmaa jalgpallikoondis koduseks olümpiaks | Jalgpall
Djokovic tagas Wimbledonis koha poolfinaalis | Tennis
Võrklaev soovitas Rail Balticu ettevõtte viia börsile | Majandus
Vene parlament kinnitas maksutõusud | Välismaa
Briti ja Prantsuse valimissüsteemid moonutavad tulemusi stabiilsuse nimel | Ühiskond
EM-i blogi | Kellest saab teine finalist? | Jalgpalli EM
Rein Sikk: igaüks, kes Venemaale läheb, maksku Eestile kümme eurot | Arvamus