Talibani jõuliselt jätkuv tüdrukute peksmine ja hirmutamine on tekitanud rahvusvahelist õudust ja muret. Afganistani valitsusse võimu haaranud rühmitus on jätkuvalt kehtestanud rangeid piiranguid naiste ja tüdrukute õiguste osas, ignoreerides täielikult rahvusvahelisi inimõiguste standardeid. See tekitab märkimisväärset muret teiste riikide ja organisatsioonide seas ning teeb oluliseks rahvusvahelise sekkumise, et kaitsta Afganistani tüdrukute ja naiste õigusi. See on oluline teema, mida tuleb tõsiselt võtta ja millele tuleb pöörata tähelepanu kogu maailmas.
Afganistanis võimul olev Taliban kontrollib põhjalikult naiste ja tüdrukute riietumisstiili ning islamiorganisatsioon vahistab nüüd 16-aastaseid tüdrukuid. Taliban leiab järjepidevalt, et noored tüdrukud rikuvad seadusi ning teismelised saavad jõhkralt peksa.
Taliban tuli võimule 2021. aasta augustis ning islamiorganisatsioon teatas siis, et naiste õigused hakkavad põhinema šariaadiseadustel. Taliban nõuab nüüd Afganistani naistelt näo katmist. Taliban tahab, et naised peavad kandma kogu keha katvat burkat. Mõned naised ja tüdrukud aga ei taha oma nägu varjata.
Taliban karistab nüüd neid naisi, kes keelduvad järgimast riigi rangeid seadusi. Talibani võitlejad peavad tüdrukuid kinni tänavatel, poodides ja klassides.
16-aastane Lale ütles, et Taliban vahistas ta koos teiste tüdrukutega. Need tüdrukud, kes keeldusid minemast Talibaniga kaasa, said peksa. Hiljem sai korralikult peksa ka Lale isa, vahendas The Guardian.
“Minu riietus oli tagasihoidlik, see sisaldas isegi näomaski. Tegemist oli ettevaatusabinõuga, mida järgisin pärast seda kui, Taliban tuli võimule. Aga nad peksid mind ikkagi, nad väitsid, et minu riietus pole sobilik,” ütles Lale.
Taliban hoidis tüdrukuid kinni kaks ööpäeva, Lale ütles, et islamistid sõimasid neid pidevalt. Lõpuks sekkusid kohalikud kogukonna liidrid ja Taliban vabastas ta. Seejärel kirjutas tüdruk alla dokumendile, millega lubas kodust lahkuda ilma kohustusliku peakatteta. Samuti ei tohi Lale enam käia inglise keele tundides.
“Kui Taliban 2021. aastal võimu haaras, keelati mul kooliminek, nüüd ma ei tohi isegi eratundides käia. Nägin, kui karmilt mu isa sai peksa, kuna käisin inglise keele kursustel. Mul pole enam õppimiseks motivatsiooni,” rääkis Lale.
Talibani pressiesindaja Zabihullah Mujahid saab asjast teistmoodi aru. Ta väitis, et vahistatud tüdrukute perekonnad olid mures, et välismaised rühmitused toetavad nende tütreid. Seejärel võtsid need perekonnad ühendust võimudega.
“Selle tulemusel viidi nad politseijaoskonda ja vabastati kautsjoni vastu,” seletas Zabihullah Mujahid.
In conclusion, it is deeply disturbing to see the Taliban continue to perpetrate violence and intimidation against girls in Afghanistan. The international community must come together to condemn these actions and work towards supporting and protecting the rights of all individuals, especially young girls. Estonia stands in solidarity with those affected by the Taliban’s reign of terror and will continue to work towards promoting peace and stability in the region. It is crucial that we continue to raise awareness and advocate for the protection of women and girls’ rights in Afghanistan. No one should have to live in fear or face violence simply for seeking an education or basic freedoms.
Võib-olla tunnete huvi:
Kõigi riigiteenistujate 35-päevast puhkust seadusesse siiski ei kirjutata | Eesti
Selgus Prantsusmaa jalgpallikoondis koduseks olümpiaks | Jalgpall
Djokovic tagas Wimbledonis koha poolfinaalis | Tennis
Võrklaev soovitas Rail Balticu ettevõtte viia börsile | Majandus
Vene parlament kinnitas maksutõusud | Välismaa
Briti ja Prantsuse valimissüsteemid moonutavad tulemusi stabiilsuse nimel | Ühiskond
EM-i blogi | Kellest saab teine finalist? | Jalgpalli EM
Rein Sikk: igaüks, kes Venemaale läheb, maksku Eestile kümme eurot | Arvamus