Trump soovib teha USA tulumaksulangetuse püsivaks | Välismaa

2206069h5129t24

Tervitused Eestist! Viimastel uudistel on President Donald Trump välja öelnud soovi teha USA-s kehtiv tulumaksulangetus püsivaks. See tekitab suurt kõneainet üle maailma ning mõjutab ka meid siin Eestis. Kuidas see võiks mõjutada maailma majandust ning ka meie riigi suhteid Ühendriikidega? Kas see toob kaasa positiivseid või negatiivseid tagajärgi? Olge kursis selle olulise arenguga ning hoidke silma peal sellel, kuidas see võib meie elusid ja majandust mõjutada.

Endine USA president ja vabariiklaste seas populaarseim presidendikandidaat Donald Trump soovib muuta alatiseks 2017. aastal vastu võetud füüsiliste isikute tulumakslangetuse. Samas on nüüd president nõus mitte langetama enam ettevõtete tulumaksu.

2017. aastal langetasid presidendi ametikohta ja kongressi mõlemat koda kontrollinud vabariiklased ettevõtete tulumaksu ja füüsiliste isikute tulumaksu. Maksumuudatuste poolt pole toona hääletanud ükski demokraat.

Kuigi Trump soovis algselt langetada ettevõtete tulumaksu 35 protsendilt 15 protsendile, polnud kongressi vabariiklased nii suure langetusega nõus. Kompromissina lepiti kokku ettevõtete tulumaksu langetamises 21 protsendile. Samuti kui varem oli ettevõtete tulumaks astmeline, siis alates 2018. aastast on see ühetaoline.

Varem lubas Trump valimisvõidu puhul uuesti ettevõtete tulumaksu langetama asuda, nüüd aga loobus ta sellest plaanist ega kavatse ettevõtete tulumaksu muutma, vahendab Bloomberg. Võrdluseks soovib demokraadist president Joe Biden tõsta ettevõtete tulumaksu 28 protsendile.

Kui ettevõtete tulumaksu langetus on püsiv ning see jääb kehtima praegusel kujul, kui seadust ei muudeta, siis samuti 2017. aasta seadusega langetatud füüsiliste isikute tulumaksu määrad tõusevad kehtiva seaduse kohaselt taas kuni 2018. aastani kehtinud tasemele 2026. aastal.

Trump lubabki selle maksulangetuse püsivaks teha.

Kuigi demokraadid kritiseerisid Trumpi maksulangetust, sest suurimat kasu sellest said kõrgete sissetulekute teenijad, väikeettevõtjad ja kinnisvarasektori ettevõtjad, siiski vähenes ka keskmiste sissetulekutega inimeste maksukoormus.

Loe rohkem:  Soomes algavad presidendivalimised | Välismaa

Trumpi toetajad on enamasti kõrghariduseta sinikrae töötajad, kellele meeldib Trumpi sõnum, et tema valitsemise ajal langesid maksud ja inflatsioon oli madal.

“Tänu teie häälele neil valimistel langetame teie makse veelgi,” ütles Trump detsembrikuus New Hampshire’i osariigis peetud valimisüritusel.

Lisaks soovib Trump saavutada suuremat läbipaistvust meditsiiniteenuste hinnastamise mehhanismis, et patsiendid teaks osutatavate raviteenuste hinda ette. Ka Biden on kasutanud tervishoiu temaatikat oma valimiskampaanias.

Küsitluste järgi usaldavad valijad Trumpi Bidenist rohkem majandusteemadel, mis võib ohustada Bideni tagasivõimaluse võimalust. Kui valijad hääletavad eelvalimistel nii, nagu küsitlused ennustavad, peaks Trump ja Biden saama oma erakondade presidendikandidaatideks.

Kokkuvõttes näeme, et Trump soovib teha USA tulumaksulangetuse püsivaks ning see võib mõjutada ka teiste riikide majandust, sealhulgas Eestit. Kuigi USA majanduspoliitika otseselt meid ei mõjuta, võib see siiski kaasa tuua muutusi rahvusvahelistes suhetes ja kaubanduses. Samuti võib see tähendada, et teistel riikidel tuleb kaaluda oma maksupoliitika kohandamist vastavalt USA muutustele. Seetõttu on oluline jälgida ja analüüsida USA majanduspoliitika arenguid ning nende võimalikke mõjusid Eestile.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga