37 minutit mänginud Kotsar aitas Baskonia Euroliigas väärt võiduni | Korvpall

1706826131 2239188h0b69t24

Tere tulemast, spordisõbrad! On suur rõõm jagada teiega uudist Eesti korvpalluri Maik-Kalev Kotsari suurepärasest esitusest Euroliiga mängus. 37 minutit platsil mänginud Kotsar näitas oma tipptaset, aidates Baskonia meeskonna võidule. Tema panus oli hindamatu ning see võit oli kindlasti väärtuslik saavutus meeskonnale. Kotsari võimekus ja talent on toonud au ja tunnustust mitte ainult talle endale, vaid ka Eesti korvpallile tervikuna. Jääme huviga ootama tema järgmisi saavutusi Euroliigas!

Korvpalli Euroliigas alistas Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste kodumeeskond Baskonia neljapäeva õhtul koduplatsil Tel Avivi Maccabi 92:82.

Matt Costello ja Tadas Sedekerskise vigastuse tõttu võis eeldada, et nii Kotsaril kui Chima Monekel tuleb korvi all pikk tööpäev ja nii ka läks: Eesti koondislane mängis kolm sekundit vähem kui 37 minutit, Moneke veetis väljakul 36 minutit ja 21 sekundit.

Baskonia kaotas avaveerandi 20:26, aga suurendas siis teise perioodi keskel kahel puhul edu 13-punktiliseks. Kolmandal veerandajal tõi kodumeeskond tabloole ka seisu 73:54 ja juhtis kaks minutit enne lõpusireeni veel 18 punktiga.

Võitjate resultatiivseim oli 23 minutiga 26 punkti visanud Markus Howard, Moneke lisas 15 punkti ja 15 lauapalli ning Vanja Marinkovic 14 punkti. Kotsari arvele jäi kümme punkti (visked väljakult 4/6, vabavisked 2/2), üheksa lauapalli, kolm resultatiivset söötu, kolm viskeblokeeringut ja kolm isiklikku viga. Tema efektiivsusnäitaja PIR oli Baskonia meestest kõrgeim, 26. Maccabit vedas 25 punkti visanud ja kuus resultatiivset söötu jaganud Wade Baldwin IV.

Kahemängulise kaotusteseeria lõpetanud Baskonial on 13 võitu ja 12 kaotust, millega ollakse Euroliiga tabelis üheksandal kohal. Maccabil on neljapäevase kaotuse järel sama võitude-kaotuste saldo, sama kehtib ka neljapäeval Berliini Alba 81:66 alistanud Valencia kohta.

Loe rohkem:  Drell oli resultatiivne, aga Windy City kaotas taas | Korvpall

Tabeliliider Madridi Real (22-3) teenis kolmanda järjestikuse võidu, kui oli 86:79 üle tabelis Albaga viimast kohta jagavast Lyonist (5-20). Guerschon Yabusele viskas 26 punkti, tabades sealjuures kõik 11 vabaviset. Argentina täht Facundo Campazzo ei andnud kohtumises ühtegi resultatiivset söötu, viimati juhtus see temaga Euroliigas 2018. aasta mais.

Eesti korvpallur Maik-Kalev Kotsar andis olulise panuse Baskonia võidule Euroliiga mängus. Tema 37 minutit kestnud mäng paranes meeskonna võimalusi ja viis nad olulise võiduni. Kotsar näitas oma oskusi ja pühendumist väljakul, mis tõi meeskonnale olulise võidupunktid. Eesti korvpallurite edu Euroopa tippklubides näitab nende taseme tõusu ja panust rahvusvahelisel tasandil. Loodame näha jätkuvat edu Kotsarilt ja teistelt Eesti korvpalluritelt Euroliigas.